No such device hatası

MuhsinEGE

Hectopat
Daha fazla  
no such device : (sayılar)
entering grub.

hatası alıyorum. Araştırdım genellikle ubuntuyu kullanmamak için grub u silenlerin karşılaştığı bir sorunmuş fakat ben ubuntuyu veya grub u silmedim. İlk olarak ubuntu yu kurdum açtım güncelledim ve yeniden başlattım. Yeniden başlattıktan sonra grub menüsü yerine bu hatayı aldım. Windows 10 kullanıyorum SSD ye kurulu. Ubuntu yu da HDD ye kurdum . Bilgisayarım açılırken klavyeyi tanımıyor bu yüzden bios a giremiyordum. Harddiskimi söktüm ve bilgisayarı tekrar açtım. klavyeyi gördü bios a girdim hiç bi değişiklik yapmadan çıktım. Bilgisayarımı kapattım,HDD yi bağladım ve bilgisayarı açtım Grub menüsü geldi windows u seçtim açıldı. Fakat 7-8 saatlik deneme yanılmalarım sonucunda farkettim ki bilgisayarımı açmak için harddiski söküp biosa girip bilgisayarı kapatıp harddiski takıp bilgisayarı tekrar açmam gerekiyor. başına gelen varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı