No video input sorununa ilginç çözüm

Carnage86

Kilopat
Makaleler
22
Yer
İzmir
Çözdüğü problemler hakkında başlık açan az sayıda kullanıcılardan biri olarak yaklaşık 2 yıl önce karşılaştığım no video input problemini aşağıdaki amcanın yardımıyla çözdüğüm sorunumdan bahsedeceğim.

Virus Pete'in ilgili videosu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşi ilginç kılan taraflar şunlar:Ramlerin yerine kesin olarak doğru oturduğundanemin olduğum ve windowsun açılış sesini duyup bilgisayara görüntü gelmemesi dışında hiçbir sorun olmadığından (alt+f4 ile pcyi kapatabiliyordum. Hatta tab tuşu yardımıyla masaüstünde kısayolu bulunan oyunu çalıştırıp ana menüsündeki müziği dinliyordum) için problemin ramlerden olabileceği aklıma gelmemişti. Bir dikkat çekici nokta ise art arda ctrl+alt+del yaptığımda ekrana görüntü verdirmeyi başarabilmemdi. Bu olayın en büyük şüphelisi gördüğüm ekran kartımın da (geforce 8800 gts) birkaç ay sonra vefat etmesi (ekranda dikey çizgiler çıktı), bu problemi yaşadığım sırada oynadığım oyunlarda ani donmalar, daha önce 60 fps oynadığım oyunlardaki ani fps düşüşleri ve mavi ekranda ekran kartı driverımla ilgili hata iletileri de not düşülmesi gereken şeyler arasında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu hortmalis gbi olcak ama konu varken bidaha acmak istemedim sorun su ki yarim saat once kapattigim bilgisayarim actigimda no video input hatasi vermsiydi... ne yaptiysam duzeltemedim ram söktum işlemciyi söktum olmadi ekran kartinin yuvasina baktim olmadi ki anakartta 2 tane 16 pci girisi var ikisindede cevap alamadim powerdan supelendim ddr2 eski sisteme bagladm guc veriyor ekran kartıni ddr2 sisteme takiyorum aciliyor anakart:msi 970a-g46 islemci:amd fx 6300 3.5ghz islemci kingston ddr3 4 gb power suplly 1000 wat corsair kafayi yemek uzereyken vatan computer tarafindan aldigim ürünleri goturdum suam anakarti servise yolladilar çalışan bi anakartin birden bire bozulmasi ilginc geldi bana.. asil kafami karistiran sey anakartin isiginin ekran karti isiginin fanlarin calismasinin power ledinin yanmasinin ama ekranda kocaman no video input yazisinin yazmasiydi cozemedim ayni sorunla karsilasanlar vardir diye söylüyorum sorun kesinlikle ya anakartta yada islemcide geri kalan parcalari tek tek test ettim çalıştı işlemciyi baska bi anakarta takamadim sadce işlemci ve anakart testi kalmıştı ki anakarti garantiye yollayinca gelmesini bekleyip sorunun tam olarak neyden kaynaklandigini bulucam gibi duruyor. ...

Bu arada ekran kartim asus r7 265 ddr2 sistemde goruntu veriyor

Konu hortmalis gbi olcak ama konu varken bidaha acmak istemedim sorun su ki yarim saat once kapattigim bilgisayarim actigimda no video input hatasi vermsiydi... ne yaptiysam duzeltemedim ram söktum işlemciyi söktum olmadi ekran kartinin yuvasina baktim olmadi ki anakartta 2 tane 16 pci girisi var ikisindede cevap alamadim powerdan supelendim ddr2 eski sisteme bagladm guc veriyor ekran kartıni ddr2 sisteme takiyorum aciliyor anakart:msi 970a-g46 islemci:amd fx 6300 3.5ghz islemci kingston ddr3 4 gb power suplly 1000 wat corsair kafayi yemek uzereyken vatan computer tarafindan aldigim ürünleri goturdum suam anakarti servise yolladilar çalışan bi anakartin birden bire bozulmasi ilginc geldi bana.. asil kafami karistiran sey anakartin isiginin ekran karti isiginin fanlarin calismasinin power ledinin yanmasinin ama ekranda kocaman no video input yazisinin yazmasiydi cozemedim ayni sorunla karsilasanlar vardir diye söylüyorum sorun kesinlikle ya anakartta yada islemcide geri kalan parcalari tek tek test ettim çalıştı işlemciyi baska bi anakarta takamadim sadce işlemci ve anakart testi kalmıştı ki anakarti garantiye yollayinca gelmesini bekleyip sorunun tam olarak neyden kaynaklandigini bulucam gibi duruyor. ...

Bu arada ekran kartim asus r7 265 ddr2 sistemde goruntu veriyor
üstat neymiş sıkıntı

Geri
Yukarı