Noctua NH-D15 soğutucu kasaya sığar mı?

TrollManXD

Hectopat
Merhaba, R5 5600 stok fan uzun kullanımda 80 dereceyi geçtiği için başlıktaki soğutucuyu almayı düşünüyorum ama bu fan çok büyük olduğu için bazı kasalara sığmadığını ve bazen RAM'lere çarptığını duydum. Sistem bilgilerini aşağıya bırakıyorum, bir sorun çıkarır mı ve bu fiyata en iyi soğutucu bu mudur?

Kasa: VENTO Neptune VG07F RGB Siyah Mid Tower Gaming Kasa - Gaming.Gen.TR
Anakart: MSI PRO B550M-P GEN3 4400(OC) DDR4 Soket AM4 HDMI VGA DVI-D M.2 USB 3.2 MATX Anakart - Gaming.Gen.TR
RAM: Adata XPG 8GB 3200MHz DDR4 Single Kit Ram AX4U32008G16A-SR30 - Gaming.Gen.TR

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanızın azami soğutucu yüksekliği desteği 160mm, soğutucunun ise fan dahil 165mm alana ihtiyacı var. Yani uyumsuz.

Kasanızın azami soğutucu yüksekliği desteği 160mm, soğutucunun ise fan dahil 165mm alana ihtiyacı var. Yani uyumsuz.
Onun yerine şu soğutucuya bakabilirsiniz.

Merhaba, R5 5600 stok fan uzun kullanımda 80 dereceyi geçtiği için başlıktaki soğutucuyu almayı düşünüyorum ama bu fan çok büyük olduğu için bazı kasalara sığmadığını ve bazen RAM'lere çarptığını duydum. Sistem bilgilerini aşağıya bırakıyorum, bir sorun çıkarır mı ve bu fiyata en iyi soğutucu bu mudur?

Kasa: VENTO Neptune VG07F RGB Siyah Mid Tower Gaming Kasa - Gaming.Gen.TR
Anakart: MSI PRO B550M-P GEN3 4400(OC) DDR4 Soket AM4 HDMI VGA DVI-D M.2 USB 3.2 MATX Anakart - Gaming.Gen.TR
RAM: Adata XPG 8GB 3200MHz DDR4 Single Kit Ram AX4U32008G16A-SR30 - Gaming.Gen.TR
Noctua NH-D12L var, ölçüleri oturuyor.
Bana soracak olursanız Noctua'dan şaşmayın. Kalitesini ispatlamış bir marka.

O kadar vermeyin aynı performanstalar ve daha uygun.

Ayrıca R5 5600 için SE-214-XT bile yeterli masraf yapmanız gerek yok. Ek vereceğiniz paraya sisteme iyileştirmeler yapın derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı