Noctua NH-D15 soğutucu alınır mı?

En iyi hava soğutmalardan birisi sıvı soğutmaların bazılarından daha bile iyi ama bu işlemciye stok yeterli olur bu kadar üst düzey bir şeye gerek yok.

Bu işlemci için sıvı soğutucu fazla değil mi?

Stok soğutucunun sesli olduğunu ve Noctua soğutucunun sessiz olduğunu duymuştum.
Veya bunun yerine Snowman M200 mü alsam?
Hocam bu kadar fiyatlarda verilmez diye düşünüyorum bu işlemciye. Fakat ileriye dönük bir sıvı soğutucu alabilirsiniz ilerde işlemcinizi yükseltirseniz diye, bende kısa zaman önce eski sistemimdeki sıvı soğutucuyu yeni sistemimdeki kasaya taktım yeterli oldu.

Hocam bu kadar fiyatlarda verilmez diye düşünüyorum bu işlemciye. Fakat ileriye dönük bir sıvı soğutucu alabilirsiniz ilerde işlemcinizi yükseltirseniz diye, bende kısa zaman önce eski sistemimdeki sıvı soğutucuyu yeni sistemimdeki kasaya taktım yeterli oldu.
Hocam bunu alsa ileri seviye işlemci aldığın da bunu da kullanır o bakımdan sıkıntı yok ama 12100f'e ekstra fan alınmaz stok fan yeterli.

Bu işlemci için sıvı soğutucu fazla değil mi?

Stok soğutucunun sesli olduğunu ve Noctua soğutucunun sessiz olduğunu duymuştum.
Veya bunun yerine Snowman M200 mü alsam?
2 yıldır kullanıyorum gerçekten çok sessiz bir model . tam yükte bile anlamazsınız çalıştığını . i9 işlemcim 2 ay boyunca %100 yük altında çalıştığında bile ısınmadan aynı performansla devam etti.ileride i9 a geçerim derseniz alın bulunsun zaten 1 defa alırsınız ömür boyu tüm bilgisayarlarınızda kullanırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı