Noctua NT-H1 ve Thermal Grizzly Kryonaut karşılaştırması

Kullanmış olduğum iki ürünün sıcaklık farkını paylaşayım istedim. İleride macun yenilemek isteyen kişilere fikir edinmesi açısından faydalı olacağını düşünüyorum.

• Test, i7 7700HQ ve GTX 1060 bulunan MSI GP72VR 7RF Leopard Pro üzerinde yapıldı.
  • Testler, aynı ortam ve sıcaklık değerlerinde yapıldı.
  • Test için OCCT kullanıldı.
  • İşlemci ve ekran kartına 15 dakika süreyle ayrı ayrı test yapıldı.
  • Testler arasında yine 15 dakikalık bekleme süresi var.

Boşta ve yük altında sıcaklık değerleri:

Noctua NT-H1:

• Boşta işlemci sıcaklığı: 43 °C.
  • Yük altında işlemci sıcaklığı: 97 °C.
OCCT CPU NT1.png

• Boşta ekran kartı sıcaklığı: 48 °C
  • Yük altında ekran kartı sıcaklığı: 73 °C

OCCT EK NT1.png

Thermal Grizzly Kryonaut:

• Boşta işlemci sıcaklığı: 37 °C.
  • Yük altında işlemci sıcaklığı: 86 °C.
OCCT CPU TG1.png

• Boşta ekran kartı sıcaklığı: 40 °C
  • Yük altında ekran kartı sıcaklığı: 60 °C
OCCT EK TG1.png
Özetlememiz gerekirse, iki işlemci arasında testler sırasındaki sıcaklık farklarında hatırı sayılır bir fark var.​
İşlemci için: boştaki sıcaklık farkı 6 °C, yük altındaki fark ise 11 °C.​
Ekran kartı için: boştaki sıcaklık farkı 8 °C, yük altındaki fark ise 13 °C.​
Testlerin kazananı Thermal Grizzly Kryonaut oldu.​
Fiyat olarak 10.12.2020 itibariyle:​
Noctua NT-H1 149 TL (3.5gr).​
Thermal Grizzly Kryonaut 129 TL (1gr).​
Umarım işinize yarar, fikir edinmenize yardımcı olur. Termal macun önerisinde bulunan @Mithat Berhan'a ayrıca teşekkürler.​

Sizde niye 32 dolar yazıyor? :D. Siz satıcıya yazın en iyisi 1 dolar yazsınlar fiyata vergi de az gelir.

Onu şimdi farkettim ve bu meseleyi bir yerden biliyorum internette okumuştum. Bu yüzden iptal ettim siparişi hiç uğraşmak istemiyorum. 1 Dolar yazmaz falan şimdi, başıma 20-30 TL vergi çıkartırlarsa çok kötü olay çıkarırım gelen ürünü de mümkün değil almam.

Onu şimdi farkettim ve bu meseleyi bir yerden biliyorum internette okumuştum. Bu yüzden iptal ettim siparişi hiç uğraşmak istemiyorum. 1 Dolar yazmaz falan şimdi, başıma 20-30 TL vergi çıkartırlarsa çok kötü olay çıkarırım gelen ürünü de mümkün değil almam.
Yok be bir şey olmazdı. Neyse ben satıcıya yazdım, büyük ihtimalle 1 dolar yazar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı