Nöbetçi öğrenci o gün okula gelmez ise sonraki gün nöbetçi olur mu?

Cuma günü nöbetçi olmam gerekirdi, girmedim okula nöbetçiyim saçma bana göre. Ders dinlemek için gittiğim yere neden ayak işi yapayım? Zaten devlet hocaları bir artist oluyor. (yanlış anlaşılmasın iyiler de var ama çoğunluk kötü) pazartesi ben nöbetçi olur muyum?

Oluyorsun. Senden sonra ki kişiyi alıyorlar. Sonra sen gelince onun yerine yapıyorsun. İdareden idareye değişir ama muhtemelen olursun. Nöbetçilik güzel bence. 1 gün rahatsın. Çay da beleş. Akşama kadar çay iç telefon oyna takıl sonra defter topla git. İzin istersen bazı derslere de girebilirsin.

Hocam hiç nöbetçi olmadım o yüzden bilmiyorum nöbetçi olan birisi okulda ne yapıyor? Derslere giriyor mu yoksa hocalara çay falan mı getiriyor?

Derslere girmiyor. Müdür yardımcısı, öğretmenler vs öğrenci çağıracaksa onları çağırırsın, duyuru var ise onları sınıf sınıf dolaşıp duyurursun, son dersin bitmesine 15-20dk kala sınıf defterlerini toplar müdür yardımcısına teslim edersin.

Oluyorsun. Senden sonra ki kişiyi alıyorlar. Sonra sen gelince onun yerine yapıyorsun. İdareden idareye değişir ama muhtemelen olursun. Nöbetçilik güzel bence. 1 gün rahatsın. Çay da beleş. Akşama kadar çay iç telefon oyna takıl sonra defter topla git. İzin istersen bazı derslere de girebilirsin.

Teşekkürler. Bir de ben 1 gün devamsızlık yaptım bir sorun olur mu?

Teşekkürler. Bir de ben 1 gün devamsızlık yaptım bir sorun olur mu?

Lisedeysen 5 güne kadar özürsüz devamsızlıkda sıkıntı yok. 5'ten sonra takdir teşekkür vermiyor. 10 tane özürsüz devamsızlık yaparsan da sınıfta kalıyorsun. Yani sınıra yaklaşırsa velin gelip izinliye çevirsin.Söylediklerime İzinli devamsızlık dahil değil.Onda 20 tane hakkın var.Birbirinden bağımsızlar

Lisedeysen 5 güne kadar özürsüz devamsızlıkda sıkıntı yok. 5'ten sonra takdir teşekkür vermiyor. 10 tane özürsüz devamsızlık yaparsan da sınıfta kalıyorsun. Yani sınıra yaklaşırsa velin gelip izinliye çevirsin.Söylediklerime İzinli devamsızlık dahil değil.Onda 20 tane hakkın var.Birbirinden bağımsızlar

Teşekkürler.

Geri
Yukarı