Noise Suppression Destekli Adrenalin Edition 22.7.1 Yayınlandı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
AMD-Radeon-RX-Ekran-Karti-RX-6000.jpeg

AMD, Radeon ekran kartı sahipleri için Adrenalin Edition 22.7.1 yazılımını birçok yeni gelişme ile birlikte kullanıma sundu. Yeni sürücü, merakla beklenen AMD Noise Suppression teknolojisi ve OpenGL optimizasyonları ile birlikte geliyor. Noise Suppression, biriyle görüşme yaparken veya çok oyunculu oyunlar oynarken gelen arka plan gürültülerini azaltan yeni bir özellik. Kırmızı takımın yeni teknolojisi, AMD tabanlı sistemlerin […]

Devamı: Noise Suppression Destekli Adrenalin Edition 22.7.1 Yayınlandı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Sürücüde AMF hala kırık, eğer GPU hızlandırmalı render alıyorsanız geçmeyin. Ancak OpenGL değişiklikleri gerçekten işe yaramış. OpenGL kullanan emulatorler ve oyunlarda çok ciddi performans artışı görebilirsiniz.

Noise Suppression aracını test etmek istiyordum fakat şimdilik sadece Ryzen 5000 veya RX 6000 barındıran sistemlerde çalışıyor. Umarım bunu mümkün olduğunca evrensel bir özelliğe çevirirler, FSR gibi bütün sistemlerde kullanılabilir hale gelir. Olmazsa da eski donanımlara destek versinler. Bunun için yeni bir ses sürücüsü eklenmiş.

AMD Audio Driver Version - 10.0.1.24

Sürücüde AMF hala kırık, eğer GPU hızlandırmalı render alıyorsanız geçmeyin. Ancak OpenGL değişiklikleri gerçekten işe yaramış. OpenGL kullanan emulatorler ve oyunlarda çok ciddi performans artışı görebilirsiniz.

Noise Suppression aracını test etmek istiyordum fakat şimdilik sadece Ryzen 5000 veya RX 6000 barındıran sistemlerde çalışıyor. Umarım bunu mümkün olduğunca evrensel bir özelliğe çevirirler, FSR gibi bütün sistemlerde kullanılabilir hale gelir. Olmazsa da eski donanımlara destek versinler. Bunun için yeni bir ses sürücüsü eklenmiş.

AMD Audio Driver Version - 10.0.1.24
Hocam baya cahilim de bir şey sormak istiyorum. Ben yeni sistem topladım, kurmak için SSD nin gelmesini bekliyorum. Ekran kartım 6700XT bu sürücüyü kurmak için ne yapmam gerekiyor ?

Noise Supression özelliğini denedim. Gerçekten arka plan gürültüsünü yok ediyor fakat NVIDIA'daki gibi temiz bir ses vermiyor. Arka plan sesi gitmesine gidiyor fakat konuşma sesi çok boğuklaşıyor. Benim tecrübem bu şekilde oldu

OpenGL vs DX11 performansı artışı sanırım RX 5000 serisi kartlara yansımadı umarım bu kartlar içinde destek gelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı