Nokia 5230 Telefonu Suya Girdi Ne Yapmalıyım?

Safa Byr

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
8 sene önce aldığımız 5800 bir alt modeli olan 5230 almış bulunmaktayım. geçen gün telefonu cebimde unutup denize girdim. Bu aşamadan sonra telefonu hiç açmadım sahile geldikten sonra pilini sim kartını hafıza kartını çıkardım. Bana şöyle bir seçenek sunuldu doğru mudur?
  • Telefonu tamamen açıp tinerle temizledikten sonra kullanabilirmiyim?

kendi telefonuma uyguladığım yöntem (samsung b5722) telefonun içini açıp anakartını vs parçalarını diş fırçası ve bol haşlanmış su ile yıkayın sonra saç kurutma makinesi ile 1 saaat boyunca kurutun 1 günde bekletin sonra telefonu toplayın ben bu şekilde telefonumu çalıştırdım
kolay gelsin :)

Son düzenleme:
kendi telefonuma uyguladığım yöntem (samsung b5722) telefonun içini açıp anakartını vs parçalarını diş fırçası ve bol haşlanmış su ile yıkayın sonra saç kurutma makinesi ile 1 saaat boyunca kurutun 1 günde bekletin sonra telefonu toplayın ben bu şekilde telefonumu çalıştırdım
kolay gelsin :)
Haşlanmış su? Ciddi misin?

Bataryasını çıkartıp temiz suya sokun 5 10 dakika bekleyin içindeki tuzu çeksin sonra hemen pirince yatırın 5 - 6 gün bekleyin.

Dediğimi yaparsanız hem tuzunu alırsınız hemde kurutursunuz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı