Nokia Lumia 1520 alınır mı?

demironcel

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yakın zamanda Nokia Lumia 1520 almayı planlıyorum ama yüksek fiyatı beni biraz endişelendiriyor. 6 inç ve windows phone işletim sistemli olması güzel ama internette de Lumia 1525 söylentileri dolaşıyor. Sizin düşünceleriniz neler? Sizce daha resmi olarak duyurulmayan Lumia 1525'i mi beklemeliyim yoksa yüksek fiyatına rağmen Lumia 1520 mi tercih etmeliyim?

Elinizde ve taşırken bir sorun çıkaracağını düşünmüyorsanız en iyi seçeneklerden birisidir Lumia 1520. Alternatif olarak Galaxy Note 3 de alabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle android düşünmüyorum. Lumia 1520'nin beni en çok çeken yanı 6 inç olması dediğim gibi. Yani taşımasını pek sorun etmem. Lumia 930 da bana 1520'nin küçük hali gibi geldi.

Nokia Lumia alırsanız akıcılık, kamera kalitesi ve işçilik/estetik ön planda olan tercih sebepleriniz olmalı. Bu cihaza muadil Samsung Note 3, Sony Z ultra ve HTC One Max var One Max pek tutulmadı ve ben her üçü de android olmasından Samsung'u ve Sony kıyaslarsam Samsung'u kıyaslamayı tercih ederim Nokia ile.

Samsung'da değiştirilebilir pil oldukça büyük bir avantaj yanımda yedek pil kullandığımdan biliyorum aksesuarları yaygın ve kullanışlı OTG özelliğinin olması klavye ve fare bağlanabiliyor olması güzel. Ayrıca yazılım desteği WP'den çok daha geniş. Dezavantajlarına gelirsek işçilik vasat, kapağı, tuşu, kasası her yeri ayrı oynar. Yazılımların pek stabil olduğu söylenemez, root, custom işlerine girmesen dahi WP gibi stabil değildir. Ama android'te biraz da merakın varsa yapabileceklerin bilgisayarı aratmaz.

Yine de şunu da göz önünde bulundur WP platformu da çok hızlı gelişiyor yeni güncelleme ile ona da OTG gelecekmiş, sadece bazı markaların hafıza kartını destekleyecek olmasına rağmen.

Üstteki Android düşünmüyorum mesajını ben yazdıktan sonra gördüm gözümden kaçmış, bir telefonu düşünmüyorum desen tamam ama toptan bir platformu elemen hem de şu an en popüler olanını pek doğru değil bence.

Son düzenleme:
Sıfır ayarında uygun Lumia 1520 düşünürseniz mesaj atın konuşalım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı