Normal SATA 3 port ve mSATA RAID ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

emrah_8

Kilopat
Makaleler
3
Bu raid olayında aynı marka ve özellikte parçalar mı gerekiyor? Ben bir tanesi normal sata 3 porta bir tanesinide msata'ya taksam olmaz mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
mSATA ile SATA portundaki bir diskin RAID yapılabileceğini pek sanmıyorum zira farklı kontrolcülere sahipler. Aynı kontrolcüde olması gerek diye biliyorum.

Maalesef mümkün olacağını sanmıyorum. SSD performansı artırır -eğer Windows'u SSD'ye kurarsanız- ama RAID için en az 2 SSD gerekli.

BIOS güncellemek genelde tavsiye ettiğim bir işlemdir.
Hocam bende laptopta sata 3 slotu bir tane ssd var, ayrıca bir tanede msata slotum. Şimdi ben ilerde bu msatayada ssd alsam taksam, bu raid olayını yapabilir miyim? Birde zaten normal bir ssd varken raid oluca ne kadar bir fark yaratıyor?

Normal bir SSD varsa zaten SSD RAID'e bence gerek yok. 3 slotlu SSD diye bir şey yok hocam. Sizdeki bir mSATA aparatı. Evet, ona 3 adet veya iki adet SSD takarak RAID yapabilirsiniz ama şart değil. SSD zaten çok hızlı.

Normal bir SSD varsa zaten SSD RAID'e bence gerek yok. 3 slotlu SSD diye bir şey yok hocam. Sizdeki bir mSATA aparatı. Evet, ona 3 adet veya iki adet SSD takarak RAID yapabilirsiniz ama şart değil. SSD zaten çok hızlı.
Yanlış anlaşılmışım hocam, bende bir tane 120 GB ssd var ve normal slotuna yani sata3 slotuna taktım. PC gerçekten hızlandı. Laptopta msata slotu da var. Boş. İlerde burayada msata ssd alsam hız 2 katına çıkar mı? Uyumlu olur mu(Biri msata ssd diğeri normal ssd) RAID olur mu demek istemiştim.

Yanlış anlaşılma yok hocam. Başkasının konusunu kirleteceğinize kendi konunuzu açacaksınız. Bakın sorunuzu yukarıda cevapladım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı