Yazılım Norton %53 indirim ile 69 TL

Uzun bir süre kullandım kesinlikle tavsiye etmiyorum. False positive oranı çok yüksek, arayüzü çok hantal ve modern görünümden uzak. Performansa da negatif etki ettiğini düşünüyorum. Bence uzak durun. Aktif olarak Kaspersky kullanıyorum.

ESET ve Kaspersky dışındaki antivirüslere para vermenizi önermiyorum. Buna para vereceğinize Windows Defender kullansanız daha güvende olursunuz.

Antivirüslerin koruma yetenekleri yeni nesil tekniklerle malesef yok oldu. Basit saldırılardan elbette koruyacaktır ancak en önemli faktör kullanıcının kendisidir. Sisteminizi korumayı öğrenmeniz içinde bulunduğumuz internet çağında sizin için daha iyi olur.

Antivirüslerin o kadar iş yaptığına inanmamakla beraber yarıyorsa bile senede 70₺ yani aylık 0.19$'a satılan bir uygulamanın beni koruyabileceğine hiç inanmam. Ama uygun fiyatlı bir placebo olarak iş görebilir.
Hocam bence virüs programlarına gereksiz demek yerine bilen insan için gereksiz demek daha doğru. Diğer türlü her exe'yi indirip virüs yiyen kişilere böyle söz hakkı doğuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bence virüs programlarına gereksiz demek yerine bilen insan için gereksiz demek daha doğru. Diğer türlü her EXE'yi indirip virüs yiyen kişilere böyle söz hakkı doğuyor.

"Antivirüslerin o kadar iş yaptığına inanmamakla beraber yarıyorsa bile senede 70₺ yani aylık 0.19$'a satılan bir uygulamanın beni koruyabileceğine hiç inanmam. Ama uygun fiyatlı bir placebo olarak iş görebilir."

Ben sadece kendi fikrimi söyledim herhangi bir olgu ya da kanıt sunmadım zaten. Zaten her virüs programı başlığında aynı şeyi yazıyorum eğer sağduyuya sahipseniz virüs falan yemezsiniz ama eğer fotoğraf diye .exe'li dosya açarsanız, Metin2 para hilesi yüklerseniz, bilindik ve güvenilir kaynakları 10 saniye araştırmak yerine Google'da önünüze ilk çıkan yerden indirme yaparsanız tabii ki sıkıntı yaşarsınız.

"Antivirüslerin o kadar iş yaptığına inanmamakla beraber yarıyorsa bile senede 70₺ yani aylık 0.19$'a satılan bir uygulamanın beni koruyabileceğine hiç inanmam. Ama uygun fiyatlı bir placebo olarak iş görebilir."

Ben sadece kendi fikrimi söyledim herhangi bir olgu ya da kanıt sunmadım zaten. Zaten her virüs programı başlığında aynı şeyi yazıyorum eğer sağduyuya sahipseniz virüs falan yemezsiniz ama eğer fotoğraf diye .exe'li dosya açarsanız, Metin2 para hilesi yüklerseniz, bilindik ve güvenilir kaynakları 10 saniye araştırmak yerine Google'da önünüze ilk çıkan yerden indirme yaparsanız tabii ki sıkıntı yaşarsınız.
Katılıyorum hocam, sonuna kadar katılıyorum.

70 TL'ye artık dürüm alınmıyor onda hemfikirim ama böyle diyerek de boşa 70 TL atmanın israf olduğunu düşünen bir insanım, bu sebeple bu sorumu soruyorum. Öyle korsan oyun falan indiren ya da film indiren biri değilim ama gene de sizce alıp kullanmalı mıyım? Yoksa Windows koruması yeterli mi benim gibi biri için.
Eğer internetten oyuna hile indirmiyorsan ve korsan oyun indirmiyorsan Windows defender yeterli olur ama eğer yüklersen virüs girme olasılığı çok yüksek çünkü Windows defender o kadar iyi bir koruma değil

Eğer internetten oyuna hile indirmiyorsan ve korsan oyun indirmiyorsan Windows defender yeterli olur ama eğer yüklersen virüs girme olasılığı çok yüksek çünkü Windows defender o kadar iyi bir koruma değil
Windows Defender'ın iyi olmaması biraz şehir efsanesi aslında. İlk çıktığı zamanlardaki yaşanan sorunlar buna sebep oldu. Şu anda malesef ki Windows Defender piyasadaki antivirüslerin neredeyse hepsinden daha iyi bir koruma sunuyor.
Elbette herkesin kendi araştırmasını yapmasını öneririm. Ancak ayıracak bütçeniz yoksa kalitesiz antivirüslere para vermek yerine Windows Defender kullanmak daha iyi olacaktır.

Geri
Yukarı