Norton Security Yeterli Midir?

Ediz Aydoğdu

Hectopat
Daha fazla  
MSI GE72VR kullanıyorum, laptobu aldığımda Norton Security yüklüydü memnun kaldığım için 1 yıl satın aldım ancak diğer güvenlik yazılımlarıyla karşılaştırıldığında adı bile anılmıyor, sebebi nedir? Ayrıca bilgisayar performansımı etkilediğini düşünüyorum sizce sadece Windows Defender kullanmalı mıyım? Norton Security'i kaldırıp veya başka performans dostu bir antivirüs programına mu geçmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Lisansın bittikten sonra Kaspersky'ye geçmeni tavsiye ederim, 1yıllık lisansı çöpe atacak kadar da kötü bir AV değil.

Norton, Kaspersky ile kıyaslanamayacak kadar berbat bir antivirüs programıdır. Son yıllarda ne kadar hafifletmiş olsalar bile sistemi sonuna kadar sömürür. Hafif falan da değildir. 2008'de çıkmış Sality.NAR virüsünü 2014'te güncel durumda yakalamaktan aciz bir antivirüstü. O günden sonra da kalıcı olarak asla kullanmadım, kullanmam, tavsiye de etmem.
Kaspersky tavsiyemdir kesinlikle. Silmenize gerek yok kullanın lisans bitene kadar. Ama yenilemenizi tavsiye etmem. Bitişe doğru kaldırın Kaspersky alın derim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok ilginç.
AV-TEST'de son üç yılın en iyi koruma ödülünü kazananlarına bakabilirsiniz. Ek olarak AV-COMPARATIVES test sonuçlarına, PCMAG puanlarına. Kısacası her yere. Listelerde mutlaka ilk 3 sırada yer alır.
Ben oyunlarda performans sorunu yaratmasın diye uzun süreli satın aldığım güvenlik yazılımlarını bırakıp Norton Security'e geçmiştim. Performans açısından sistemde yok gibiydi. Web sayfalarında, İndirmelerde, Program yüklemerinde vs. etkisi yok denecek kadar azdı. Zaten işlemlerde belliydi çok düşük kaynak kullandığı. Şuanda piyasada ki en iyi güvenlik yazılımlarından birini kullanıyorsunuz. İsterseniz diğerlerine geçip performansı deneyebilirsiniz. 🙂

@H. Hüseyin
Antivirüslerin asıl görevi zaten bilgisayarı virüsten korumaktır virüs bulaşmış olan bilgisayarı temizlemek değildir.

Ayrıca Sality virüsünü bulaştıktan sonra hâlâ adam gibi temizlenmiyor. Önemli olan bulaştırmamak. Sality virüsünü bulaştıktan sonra kolaylıkla silebilen yazılımlar pek nadir ve bunlardan birisi de Norton Power Eraser programıdır lakin agresif olduğundan bilinçsizce kullanıldığında dosyalara zarar verebilirsiniz. Kendim bizzat Sality belasını Norton AV ile bahsettiğiniz yılda temizledim.

Hafiftir diyorum ama boşuna demiyorum ben zamanında 1 GB RAM ile kullandım ve kasma yaşamadım.

Test sonuçlarında ise Kaspersky ve Bitdefender ile aynı sırayı paylaşıyor Norton.

Konu sahibine tavsiyem Kaspersky, Bitdefender ve Norton piyasada ilk üçte olan AV markalarıdır. Yani Norton kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ben yıllardır Norton kullanıyorum Hiçbir sıkıntısını görmedim. Ayrıca norton diğer antivirüs programlarına göre biraz daha ucuz ve Onun için ben notunu kullanmaya devam ediyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı