Norveç'i Gezmek

MuratKayas

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar ben Norveç tutkunu olarak arkadaşımla orayı gezmek ve görmek istiyorum. Bilgisi olanlar bize ne kadara patlar yazabilir mi? Ehliyetimiz var araba kiralayabiliriz(ucuzmuş).

Son düzenleyen: Moderatör:
Oslo'da ucuza otel bulamadım. Almanya'da bile 100 TL civarına var ancak Oslo'da 2 yataklı bir oda için 1.000 TL'den fazla istiyorlar. Çok az otel bulabildim zaten Booking üzerinden.
750'ye de var ama tek yataklı. Sarılarak uyusanız bile çok pahalı. :D

Oslo'da ucuza otel bulamadım. Almanya'da bile 100 TL civarına var ancak Oslo'da 2 yataklı bir oda için 1.000 TL'den fazla istiyorlar. Çok az otel bulabildim zaten Booking üzerinden.
750'ye de var ama tek yataklı. Sarılarak uyusanız bile çok pahalı. :D
Hocam Norveç'e gittilerde sarılarak uyuması kaldı. Yeter ki norveçe gideyim sokakta bile uyurum inan ya, konuya gelecek olursak orada ne kadar kalacağınıza bağlı olarak bütçe değişir hocam, onu da belirtin. Norveç pahalı bir ülke.

Hocam Norveç'e gittiler de sarılarak uyuması kaldı. Yeter ki Norveç'e gideyim sokakta bile uyurum inan ya, konuya gelecek olursak orada ne kadar kalacağınıza bağlı olarak bütçe değişir hocam onu da belirtin. Norveç pahalı bir ülke.
Hiç hostel bulamadım. Hep otel var. Otel de az zaten.
Almanya'ya gidilir bu paraya. Yatakhanelerde adam başı günlük 120-130'a kalınır.

Norveç'e öğrenci olarak gidecek birisi olarak yazayım. Norveç gerçekten çok pahalı bir ülke. Avrupa'nın en pahalı 5. Dünya'nın ise Arap Yarımadası ve lüks avrupa ülkelerinden sonraki en pahalı ülkesi.

Eğer ki sadece Oslo düşünüyorsanız bile günlük en az 2300 NOK yani yaklaşık olarak 2300 TL'yi gözden çıkarmanız gerekiyor. Bu masrafa sadece konaklama ve yaşam ücreti dahildir. Araba kiralarmadan bahsetmişsiniz onu da katarsak günlük gideriniz en az 2600 NOK olacaktır. Tavsiyem Bergen gibi daha uygun bir şehir seçmenizdir. O şehirlerdeki masrafınız da her şey dahil günlük en az 2000 NOK civarı olacaktır.

Bu rakamlar pahalı geliyorsa, şehir dışında köy, çiftlik evleri, deniz fenerleri vb. yerler mevcuttur. Oralarda konaklayabilirsiniz, daha uygundur. Günlük masrafınız 1300-1400 Norveç Kronuna kadar gerileyebilir.

Tabii ki bu rakamlar eğer ki en düşük yani şanslıysanız ortaya çıkacak rakamlardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı