Nostomonia hastalığından nasıl kurtulunur?

Merve üzgün

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Mimari tasarım.
Geçmişte yaşadığım her anı çok özlüyorum, izlediğim filimleri ilkokul arkadaşlarımı, her anı. Bu hastalıktan nasıl kurtulurum? Ve şunu da eklemek isterim insanlar neden duygulara önem vermiyor, neden empati kurmuyor ve neden hiç düşünmüyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana sorarsanız bu bir hastalık değil. Bende aynı ruh halindeyim. Şuan içinde bulunduğumuz dönem tüketim çılgınlığına odaklanmış ve hızlı yaşadığımız bir zaman. Artık herkes her şeye çok kolay, hızlı ve zahmetsiz sahip olmak istiyor. O yüzden bazı değerlerin içi boşaltıldı ve bu her şeye yansıdı. İnsan İlişkilerinin içi de boşaldı ve duygudan yoksun kaldı. Elbette istisnası vardır ama genelde böyle gözlemliyorum.

Bana sorarsanız bu bir hastalık değil. Bende aynı ruh halindeyim. Şuan içinde bulunduğumuz dönem tüketim çılgınlığına odaklanmış ve hızlı yaşadığımız bir zaman. Artık herkes her şeye çok kolay, hızlı ve zahmetsiz sahip olmak istiyor. O yüzden bazı değerlerin içi boşaltıldı ve bu her şeye yansıdı. İnsan İlişkilerinin içi de boşaldı ve duygudan yoksun kaldı. Elbette istisnası vardır ama genelde böyle gözlemliyorum.
Haklısın gitdikçe herşey kötüye evrimleşiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı