Not-a-virus: HEUR. Downloader. Win32 nedir?

• Konuyu başlatan 0tac
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 889

0tac

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
20230126_151206.jpg

20230126_151220.jpg

Kaspersky'a girdiğimde uyarı olarak bu yazılımı verdi, çöz butonuna tıkladım ve temizlenemiyor diye uyarı verdi ve bende sildim. Şu an Kaspersky tam tarama çalıştırdım devam ediyor. Bu yazılım nedir?

Dosya Ekleri

• 20230126_151220.jpg
    20230126_151220.jpg
    100,8 KB · Görüntüleme: 31
  • 20230126_151206.jpg
    20230126_151206.jpg
    388,8 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkçası bu da benim karşıma çok çıkıyor ama Kaspersky anında siliyor ben bakamadan. Genellikle adsız sapsız sitelere girdiğimde bilgisayara yükleniyor otomatik. Reklam virüsü tarzında bir şey olabilir.

"Zararlı değil, adı üstünde not-a-virus. İndirme yöneticisi olduğu ve sisteme uygulama kurmayı amaçladığından dolayı Kaspersky UDS: downloader olarak tespit sağlamış. Beyaz listeye ekleyebilirsiniz." "not-a-virus:UDS: downloader" nedir?
Adı "not a virus" diye virüs olmuyor mu bu şimdi? O zaman bende çok güzel bir trojan hazırlayayım ismini de "not a virus" koyayım o nasıl bir mantık gerçekten.

O zaman Kaspersky taraması bitince Malwarebytes ve Adware ile taratmam iyi olur gibi. Beyaz listeye alma şansım yok çünkü çoktan sildim. İşimi garantiye alayım ne olur ne olmaz sonra sorun yaşamayım.

O zaman Kaspersky taraması bitince Malwarebytes ve Adware ile taratmam iyi olur gibi. Beyaz listeye alma şansım yok çünkü çoktan sildim. İşimi garantiye alayım ne olur ne olmaz sonra sorun yaşamayım.
Kaspersky sildi yazıyorsa gerek yok fazlasına.

Bir ara bende de böyle bir şey çıkmıştı ama fazla ciddiye almamıştım. İnternetten baktığımda virüs değil yazıyordu ama merak ettim şimdi.
@Dutchman

20230126_164753.jpg

Tehditin tam adı.

20230126_171822.jpg

Bu da tehdit içindeki kelimeyi girince çıkan dosya. Bunu silmeli miyim?

Bir de Kasperksy taramasından sonra Kaspersky'ı silmeden önce MalwareBytes indirip taradıktan sonra Malwarebytes'ı silip Adware'i yükleyip onu da tarattıktan sonra silsem bu programlar birbirinden etkilenir mi?

Önbellek dosyalarından biri virüs değil. Sil tuşuna tıklayın. Önbellek dosyası olduğu için aktif bir virüs veya dosya değil. Tarayıcı ayarlarından "Ön Belleği Temizle" gibi bir ayar olacak oradan silebilirsiniz.

Geri
Yukarı