Not defterine atanmış spr dosyasının varsayılan çalıştırıcısı nasıl sıfırlanır?

İstanbul Sefiri

Centipat
Yer
Rize, Ardeşen
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP 15-R103NT Laptop
Intel(R) Core(TM) i5-4210U CPU @ 1.70GHz 2.40GHz
NVIDIA GeForce GT820M
DDR3 1600MHz 4,00 GB RAM
Kingston 224 GB SDD
Meslek
Mafya babası
Hocam bir iş için spr dosyalarını BMP'ye çevirirken yanlışlıkla açılmasını not defteri yaptım. Nasıl eski haline getireceğim?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    4,6 KB · Görüntüleme: 19
  • Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    5 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleyen: Moderatör:
Eskiden hangi program açıyorsa, "Değiştir" butonundan programı seçin.

Galiba GoldSrc grafik dosyasıymış. Half-Life Sprite Viewer/Sprite Explorer ile deneyebilirsiniz. Ya da destekliyorsa direkt GoldSrc içerisinde açabilirsiniz. Gereken programın "exe" dosyasını seçmeniz yeterli.

Hangi videosu ilk yüklediğimizde not defteri yerine boş bir kağır olarak gözüküyor ya ikonu spr dosyalarının onu yapmak istiyorum.

Eğer ingilizceniz varsa google’da Reset mistake file associations via regedit diye aratıp gösterilem yönergeleri .spr için uygulayın.

Edit: link buldum

https://softkeys.uk/blogs/blog/how-to-reset-file-associations-in-windows-10#:~:text=Using%20Registry%20Editor&text=To%20access%20the%20Registry%20Editor,Registry%20Editor”%20and%20press%20Enter.&text=From%20the%20FileExts%20folder%2C%20select,association%20should%20now%20be%20reset.

Eskiden hangi program açıyorsa, "Değiştir" butonundan programı seçin.

Galiba GoldSrc grafik dosyasıymış. Half-Life Sprite Viewer/Sprite Explorer ile deneyebilirsiniz. Ya da destekliyorsa direkt GoldSrc içerisinde açabilirsiniz. Gereken programın "exe" dosyasını seçmeniz yeterli.

Hocam benim mevzumda oydu zaten spr dosyalarını BMP'ye çevirirken yanlışlıkla not defteri yaptım önceden boş kağıt ikonu vardı

Geri
Yukarı