Note 10.1 GT-N8005 Android Revolution ROM

Bu işlemi istanbulda mümkünse beylikdüzüne yakın bir yerlerde yaptırabileceğim bir yer veya birini bilen var mı?
Tane tane anlatılmazsa benim yapmam zor gibi.

Telefon standlarının bulunduğu yerlerdeki teknik servislere sorabilirsiniz. Ankara'da olsaydınız yardımcı olabilirdim. Eğer bu şekilde yaptıramayacak olursanız Teamviewer üzerinden yardımcı olabilirim. İyi günler.

Merhabalar.
Uzun zamandır aletin yavaşlığından dolayı kullanmıyordum. Halbuki alındığında nasıl mükemmel bir aletti. Cihazı kendi ayarlarından kontrol edince "en güncel sürümü kullanıyorsunuz" diyerek güncelleme yapmıyordu. Youtube'da gördüğüm bir video üzerine kies programına bağlayıp sürüm yükselttim, ondan sonra alet tamamen bitti. Resmen çöp şu anda. Aşırı yavaş.
Bir sonuç araştırırken bu başlığı bulup üye oldum.
Lütfen nasıl adam olacağıyla ilgili bir bilgilendirme yapın. Resimli anlatım olur, video olur. Tane tane, böyle en alakasız insana anlatır gibi olursa mükemmel olur.
Yoksa ya çöpe atacağım ya içine foto yükleyip slayt gösterisi yapıp elektronik çerçeve olarak kullanacağım :(

Verdiğiniz linklerde versiyonun 4.4.2 olduğu yazmakta.
Benimde kies üzerinden güncellemem ile yüklenen versiyon da 4.4.2.
İki sonucun birbiriyke taban tabana ters olma durumuna ne sebebiyet veriyor olabilir?
Yani siz sonuç süper, hız şahane derken ben gerçekten çöpe atmak üzereyim.
Bu soruya sanırım cevap verilmemiş. Sizin gibi bende kendi tabletimin çöp olduğunu düşünmüştüm. Android sürümü 4.4.2 idi ve direk
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şurda ki işlemleri yaparak ilgili romu yükledim ve cihaz eski göre inanılmaz şekilde hızlanmaya başladı. İnsan gerçekten hayret ediyor:)

Cihazı satmaya karar verdim, fabrika ayarlarına döndürdüm, cihazdaki rahatlamayı ve hızı görmeniz lazım.
Bir kez daha net olarak görüldü ki adamlar her güncellemeyle ürünlerin performanslarını düşürüp, yavaşlatıp fonksiyon kaybına uğratıyorlar ki, yeni çıkardıkları ürünleri satabilsinler...

Paylaşım için çok teşekkür ederim @Arseyus , eğer satılmazsa bu şekilde rom yüklemesi yaparım.

Cihazı satmaya karar verdim, fabrika ayarlarına döndürdüm, cihazdaki rahatlamayı ve hızı görmeniz lazım.
Bir kez daha net olarak görüldü ki adamlar her güncellemeyle ürünlerin performanslarını düşürüp, yavaşlatıp fonksiyon kaybına uğratıyorlar ki, yeni çıkardıkları ürünleri satabilsinler...

Paylaşım için çok teşekkür ederim @Arseyus , eğer satılmazsa bu şekilde rom yüklemesi yaparım.
Önemli değil kardeşim. Dediğine bende katılıyorum sanki kasıtlı olarak güncellemeler ile cihazı yoruyorlar. Valla tableti satmaya bile utanıyordum o kadar kasma sorunu vardı ki anlatamam. Bu ilgili romu yükledikten sonra hala hayret ediyorum bu kadar hızlı çalışmasına:)

Hocam çok teşekkürler bende de N8005 var 30 40dk da %2 zor şarj oluyordu ve performansı düşüktü bu ROM'u kurdum hem tablet hızlandı hem de şarj dolum hızı yükseldi 15dk da %20 yükseltti şarjı ilk günkü gibi oldu sağ olasın.

Hocam çok teşekkürler bende de N8005 var 30 40dk da %2 zor şarj oluyordu ve performansı düşüktü bu ROM'u kurdum hem tablet hızlandı hem de şarj dolum hızı yükseldi 15dk da %20 yükseltti şarjı ilk günkü gibi oldu sağ olasın.

Aslında ilk başta bende de bu olmuştu ama nedense ROM'u tekrar kurunca şarj yine yavaş dolmaya başlamıştı. Araştırmalarım sonucu bozuk olan şeyin şarj kablosu olduğunu öğrendim. Birkaç kişi kabloyu değiştirerek bu yavaş şarj olma sorunundan kurtulmuş ve zaten Note serisi tabletlerin de kronik sorunu bu kablo imiş.

Aslında ilk başta bende de bu olmuştu ama nedense ROM'u tekrar kurunca şarj yine yavaş dolmaya başlamıştı. Araştırmalarım sonucu bozuk olan şeyin şarj kablosu olduğunu öğrendim. Birkaç kişi kabloyu değiştirerek bu yavaş şarj olma sorunundan kurtulmuş ve zaten Note serisi tabletlerin de kronik sorunu bu kablo imiş.

Benim şarj cihazı ve kablosu orijinal kutudan çıkan hiç değiştirmedim dediğim gibi orijinal yazılımda şarj olmuyordu 1 saatte %3 veya 4 doldururdu bugün bu ROM'u kurduktan sonra şarj ilk günkü haline döndü Samsung son yazılımla tableti mahvetmiş demek yeni alınsın diye:) neyse ki düzeldi tekrar teşekkürler.

Bende ki de orijinal hiç değişmemiş, size tavsiyem ROM'a hiç format atmayın ellemeyin çünkü ben bu ROM'u tekrar kurunca batarya yine yavaş dolmaya başlamıştı.

Bu soruya sanırım cevap verilmemiş. Sizin gibi bende kendi tabletimin çöp olduğunu düşünmüştüm. Android sürümü 4.4.2 idi ve direk
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Şurda ki işlemleri yaparak ilgili romu yükledim ve cihaz eski göre inanılmaz şekilde hızlanmaya başladı. İnsan gerçekten hayret ediyor:)
merhabalar videoda dakika 2.2 de seçtiği dosya nerede aradım aradım ama bulamadım biliyorsanız söyleyebilirmisiniz acaba.
Şurda ki işlemleri yaparak ilgili ROM'u yükledim ve cihaz eski göre inanılmaz şekilde hızlanmaya başladı. İnsan gerçekten hayret ediyor:)
Merhabalar ben videoda dakika 2.2'de bulunan dosyayı nereden bulduğunu anlamadım. Bütün dosyalara baktım ama yok nerede olduğunu biliyorsanız söyleyebilir misiniz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı