Note 10S'e kernel nasıl flaşlanır?

Ali_Toprak

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Herkese merhaba. Ben Note10s telefona kernel flaşlamayı düşünüyorum. KSU denemek istiyorum. Fakat kernel panic gibi bir durum varmış. Kernel panic durumu telefonu pert eder mi? Bu işe girmem gerekli mi?

@626016 @364809 biliyormusunuz hocam?

Son düzenleme:
Kernel panic durumunda cihazın yeniden başlar sadece. 1 defa olur, geri açıldığında normal şekilde devam eder ancak kernel tekrar buga düşüp kernel panic verene kadar.

Kısaca pert etmez.

Kernel panic durumunda cihazın yeniden başlar sadece. 1 defa olur, geri açıldığında normal şekilde devam eder ancak kernel tekrar buga düşüp kernel panic verene kadar.

Kısaca pert etmez.

Yani kernel hiçbir şekilde cihaza zarar vermez değil mi? (zarar derken bootloop brick falan.)

Ve flaşlarken OFox'tan direk flaşlıyorum değil mi?

Yani kernel hiçbir şekilde cihaza zarar vermez değil mi? (zarar derken bootloop brick falan.)

En fazla soft bricke atar cihazı. Ondada yedek aldığın boot.img dosyasını tekrar kurarak çözebilirsin.

Ve flaşlarken OFox'tan direk flaşlıyorum değil mi?

Kerneli direk flaslayamazsin.

En aşağıda verdiğim aracı kullanarak kolayca kernel flash yapabilirsin.

En fazla soft bricke atar cihazı. Ondada yedek aldığın boot.img dosyasını tekrar kurarak çözebilirsin.

Kerneli direk flaslayamazsin.

En aşağıda verdiğim aracı kullanarak kolayca kernel flash yapabilirsin.

Kernelim var hocam silont kernel. Direk OFox'tan flaşlanamaz mı?

Kısaca pert etmez.
Herkese merhaba. Ben Note10s telefona kernel flaşlamayı düşünüyorum. KSU denemek istiyorum. Fakat kernel panic gibi bir durum varmış. Kernel panic durumu telefonu pert eder mi? Bu işe girmem gerekli mi?

@626016 @364809 biliyormusunuz hocam?
Kernek atma bu cihaza derlenen kerneller çok kötü pil anlamında.
Ksu ise xposed ile sorun çıkarıyor.

KernelSU safe mode geçerek bütün modülleri devre dışı yapıyor.

Hocam ben kurdum şimdi denemek için, Play Store'da cihaz sertifikalı değil diyor. Play integrity modülü kurulu.

Veriyi sil vs. Yaptım.

Hocam ben kurdum şimdi denemek için, Play Store'da cihaz sertifikalı değil diyor. Play integrity modülü kurulu.

Veriyi sil vs. yaptım.

Tamamdır çözdüm. Önce tüm modülleri kaldırıp yeniden başlattım. Sonra Zygisk Next modülünü kurup yeniden başlattım. Daha sonra play integrity modülü kurup yeniden başlattım. Sonrasında Google Play ve servislerini silip denedim ve çalıştı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı