Note 2 Custom ROM ardından sim kart yok oldu

saul

Hectopat
Merhaba, Samsung Galaxy Note 2 telefonuna bir ROM kurdum. (MIUI) ardından mobil veri ve sim kart çalışmadı. Ne birini arayabildim, ne de internete girebildim. Ardından 2-3 adet farklı custom ROM yükledim yine aynı sorunla karşılaştım. En son stock ROM yükledim yine sim kart takılı olduğu halde ''yalnızca acil aramalar'' yazıyor diğerlerinde olduğu gibi. Ne yapmamı önerirsiniz?

Samsung cihazlarda bazı ROM'lar için modem fixi de yüklemek gerekebiliyor. ROM'ları indirdiğiniz yerde modem.img fixi de vardır büyük ihtimalle, ROM yükler gibi o .zipi de yükleyin.

Samsung cihazlarda custom rom kurarken efs yedeğini (IMEI dosyası) almanız gerekiyor. Büyük ihtimalle tabiri caizse IMEI uçmuş. Orijinal roma tekrar dönüş yapın. Eğer yine aynı hatayı verirse cihaza IMEI numarası atmanız gerekiyor.

Samsung cihazlarda custom rom kurarken efs yedeğini (IMEI dosyası) almanız gerekiyor. Büyük ihtimalle tabiri caizse IMEI uçmuş. Orijinal roma tekrar dönüş yapın. Eğer yine aynı hatayı verirse cihaza IMEI numarası atmanız gerekiyor.

IMEI'yi sorgulatınca doğru çıkıyor ama tam da bilmiyorum yine de uçmuş mu dersiniz

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı