Note 3 Android Dokunmatik Sorunsalı

külemez

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Galaxy Note 3 cihazımda tespit edemediğim fakat Android üzerine yıktığım sorunlar var. Şöyle ki;
İlk sorun cihazımın dokunmatiği bir anda gitti sadece tuşları çalışıyordu ve ekran kendi kendine hareket etmeye başladı (sayfa çeviriyor, arada bir donuyor ve uygulama açıyor) ve bu olaydan sonra cihazın dokunmatik panelinin üst kısmı çalışmadı. (Cihazda kısmi vuruklar mevcut ama cihazı düşürdüğümde değil bu olaydan sonra dokunmatik bozuldu) Bu nedenle şuan bildirim panelini yukarıdan sürüklemek suretiyle açamıyorum. Fakat SPen ile bozuk olan bu bölgede işlem yapabiliyor, bildirim panelini aşağıya çekiyorum. Benim bu olaydaki görüşüm yazılımsal bir bozukluk olduğu fakat cihazı servise götürdüm aynen anlattım fakat onlar hep cihazdaki darbelere kafayı takıyorlar dokunmatik panel değişecek 634 lira sıkışmış araya dediler. (Daha garip olan cihazımda kullanıcı hatasından kaynaklı sorun olduğundan cihazım komple garanti dışı kalmış. Yani benim batarya ile bir sorunum olsa dahi ekrandan kaynaklı problem yüzünden Samsung bana destek vermiyor.)

Herneyse dostlar ikinci sıkıntım da şu şekilde;
Cihazımda uygulamalar "(uygulama adı) kapatıldı" şeklinde sonlandırılıyor bu çok sık olmaya başladı. Bende cihazıma hard format atayım dedim. Cihazı formatladım. Fakat format tamamlandığında telefonu reboot etmek için tuşa bastığımda format ekranındaki android simgesinin altında "HATA!" yazdı. Tabi yapabileceğim bişey yoktu bekledim. Cihazım eski şekilde kuruldu ve hala uygulama sonlandırıldı hatası alıyorum ve bu GAMELOFT oyunlar programı kendi kendine açılıyor. Acaba cihazımda yüklü android (ya da recovery deki ham dosyalar) bir şekilde zarar görmüş olabilir mi? Bunun yerine cihazı rootlayıp yine orijinal rom yüklesem bir faydası dokunur mu? Sizlerden yardım bekliyorum. Kahrolsun bağzı şeyler.

Arkadaşlar birazdan anlatacağım biraz işim var da.

Anlatıyorum. Birinci olarak attığım dosyayı indir. Sonra telefonu kapatın ve güç+ses kısma tuşu+orta tuşa basın ekranda birşey çıkacak ses açma tuşuna basın ve download mode açılır. Sonra bilgisayarda driverlar yüklü olması gerekiyor. Eğer Kies yüklüyse kapatın onu. Eğer attığım dosyanın içinde Odin3 varsa onu açın yoksa linkini size atarım. Odin'i açtıktan sonra telefoun PC'ye bağlayın. Sonra orada sadece Auto Reboot ve F.Reset Time işaretli olması gerekiyor. Ha bu arada telefonu takınca da yeşil yanacak orası eğer yanmazsa driverlar yüklü değildir. Sonra PDA kısmına tıklayıp attığım zipin içindeki tar.md5 dosyasını seçiyoruz. Ondan sonra da Start tuşuna basıp başlatıyoruz. Telefona atmaya başlıyor. PASS yazısı çıktığında telefon açılacak. Telefonun bataryasını çıkartın. Sonra güç+ses açma+orta tuşa basın ve reovery mode açılır. Şimdi ise ses açma tuşu yukarı, ses kapama tuşu aşağıdır. Seçme tuşu ise güç tuşudur. Ordan wipe data factory reset kısmına gelin onu seçin ve yes deyin. Ondan sonra reboot system now deyin sistem açılır. Bu arada bu işlemden sonra telefondaki herşey silinir.(MicroSD hariç.) Yedeklemeyi unutmayın. Anlamazsanız sorabilirsiniz takıldığınız yeri.

@Birisi Buyrun link:
Firmwares | SamMobile | Page 3
Ama 4.2.2 var en son. Eğer Kitkat yüklemek isterseniz ya bekleyin yada CyanogenMod yükleyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı