Note 5 vs iPhone SE

Aynı Stabilite olmadıktan sonra ne işe yaradı ki teşekkür ederim yorumunuz için

1 ay öncesine kadar 5S kullanıyordum zaten ekran sıkıntı olmaz ekranın benim için en önemli stabil çalışmasını istiyorum telefonun sanırım SE alıcam teşekkür ederim
Hala 5S'e sahipseniz 5SE yerine iphone 6 veya 2000 TL civarında bir android telefon daha iyi olurdu.

Üç aya yakın bir süredir Note 5 cihazı kullanıyorum. Öncelikle cihaz seçerken ihtiyaçlarınıza göre karar vermeniz daha doğru olur. Apple'ın herhangi bir ürünün kullanmak için cebinizde biraz para olmalı örnek vermek gerekirsek. 16 GB depolama şuan için az kalıyor. Bu yüzden online depolama kullanmanız gerekmekte Icloud için ücret ödemeniz gerekmekte. Kılıfları, damperli camları, yeni kulaklık yada sarj aletleri diğer markalara göre çok pahalı. O yüzden ben apple kullanmaya sıcak bakmıyorum. Telefon görüşmeleriniz çok fazla ve bunlarla ilgili notlar tutmanız işlem yapmanız gerekmekte ise tercihiniz bence Note 5 olmalı. Cihazı kullandığım süre zarfında herhangi bir ısınma problemi yaşamadım. İndirdiğim uygulamalarda da bir problem oluşmadı. Touchwiz arayüzü gerçekten çok sadeleşmiş eski cihazların o kasılmalarından takılmalarından eser yok. Android yazılımı kasıyor diye şikayet edilen yılları 3 ve 4 Gb ramli ve diğer donanımları güncellenmiş cihazlarla geride bıraktık. Aktif olarak boş vakitlerimde Spotify'dan müzik dinliyor, Trivia crack ve Clash Royale gibi oyunlar oynuyorum. Telefonun 1.5 günü çok rahat çıkardığını söyleyebilirim. Eğer öğle arasında cihazı 10-15 dk sarjda bırakırsanız hızlı sarj sayesinde bu süreyi 2 güne çok rahatlıkla çıkartabilirsiniz. Cihaz dışında ek olarak kullandıklarım şunlar dilerseniz bakabilirsiniz.

http://www.amazon.com/Sennheiser-II-Precision-Enhanced-Earbuds/dp/B001EZYMF4

Amazon.com: Galaxy Note 5 Case, Verus [Crystal Bumper][Steel Silver] - [Clear][Drop Protection][Heavy Duty][Minimalistic][Slim Fit] - For Samsung Note 5 N920 Devices: Cell Phones & Accessories

BUFF LG G5 Darbe Emici Ekran Koruyucu Film

Üç aya yakın bir süredir Note 5 cihazı kullanıyorum. Öncelikle cihaz seçerken ihtiyaçlarınıza göre karar vermeniz daha doğru olur. Apple'ın herhangi bir ürünün kullanmak için cebinizde biraz para olmalı örnek vermek gerekirsek. 16 GB depolama şuan için az kalıyor. Bu yüzden online depolama kullanmanız gerekmekte Icloud için ücret ödemeniz gerekmekte. Kılıfları, damperli camları, yeni kulaklık yada sarj aletleri diğer markalara göre çok pahalı. O yüzden ben apple kullanmaya sıcak bakmıyorum. Telefon görüşmeleriniz çok fazla ve bunlarla ilgili notlar tutmanız işlem yapmanız gerekmekte ise tercihiniz bence Note 5 olmalı. Cihazı kullandığım süre zarfında herhangi bir ısınma problemi yaşamadım. İndirdiğim uygulamalarda da bir problem oluşmadı. Touchwiz arayüzü gerçekten çok sadeleşmiş eski cihazların o kasılmalarından takılmalarından eser yok. Android yazılımı kasıyor diye şikayet edilen yılları 3 ve 4 Gb ramli ve diğer donanımları güncellenmiş cihazlarla geride bıraktık. Aktif olarak boş vakitlerimde Spotify'dan müzik dinliyor, Trivia crack ve Clash Royale gibi oyunlar oynuyorum. Telefonun 1.5 günü çok rahat çıkardığını söyleyebilirim. Eğer öğle arasında cihazı 10-15 dk sarjda bırakırsanız hızlı sarj sayesinde bu süreyi 2 güne çok rahatlıkla çıkartabilirsiniz. Cihaz dışında ek olarak kullandıklarım şunlar dilerseniz bakabilirsiniz.

http://www.amazon.com/Sennheiser-II-Precision-Enhanced-Earbuds/dp/B001EZYMF4

Amazon.com: Galaxy Note 5 Case, Verus [Crystal Bumper][Steel Silver] - [Clear][Drop Protection][Heavy Duty][Minimalistic][Slim Fit] - For Samsung Note 5 N920 Devices: Cell Phones & Accessories

Note 5 dediğiniz gibi güzel bir model lakin Apple'i biraz fazla yermişsiniz gibi. Koruyucu cam, kılıf vb diğer modellerle aynı fiyattan satılıyor. Apple zaten kendisi 16Gb iCloud depolama alanı hediye ediyor.
Kasma konusuna gelirsek bu konunun Note 5 veya Note'in donanımı ile alakası yok. Android arayüzü belleğe vb bakmaksızın kasar. Siz Android bir telefona ne kadar RAM koyarsanız sistem o kadar çok yer.
Android arayüzü hala daha sorunlu ve birçok açığı mevcut.

Note 5 dediğiniz gibi güzel bir model lakin Apple'i biraz fazla yermişsiniz gibi. Koruyucu cam, kılıf vb diğer modellerle aynı fiyattan satılıyor. Apple zaten kendisi 16Gb iCloud depolama alanı hediye ediyor.
Kasma konusuna gelirsek bu konunun Note 5 veya Note'in donanımı ile alakası yok. Android arayüzü belleğe vb bakmaksızın kasar. Siz Android bir telefona ne kadar RAM koyarsanız sistem o kadar çok yer.
Android arayüzü hala daha sorunlu ve birçok açığı mevcut.

Bu kadar açık uygulama varken ve bunlar çalışıyor iken kullanılan ram ortada buyrun.

Screenshot_2016-04-21-14-45-23.jpg
Screenshot_2016-04-21-14-45-07.jpg

Amazon.com: Sennheiser CX 300 II Precision Enhanced Bass Earbuds (Black): Electronics

Boş yere fanboyluk yapmayanları görmek mutlu etti.

Chrome, Facebook, Instagram, Messenger. Bunlar zaten sürekli olarak arkaplanda çalışan uygulamalar.

SE'de 6S ayarında bir cihaz zaten. :) Ayrıca 6S ile 6S Plus arasında çözünürlük haricinde bir fark bulunmuyor. Kıyaslama yaparken 6S Plus daha iyiymiş gibi kıyaslamaktan vazgeçin.
Ekranı biraz daha büyük ve pilide bariz şekilde daha fazla gidiyor. Bide görünüş olarak üstüne koymuşlar ekran gövde oranı daha iyi 6S+'da.
@İdris Elmastaş#7
İphone SE alırsan çok hızlı bir telefon almış olursun. :) Ekran çözünürlüğü, kamera vs. için çok çok fazla bir donanımı var küçük olmasına rağmen tam bir bomba. Ne kamerada resim çektikten sonra, ne arayüzde hiçbir takılma yaşamazsın. Bu konularda note 5 biraz daha geride ama note 5 içinde yavaş yada takılıyor gibi kelimeler hiçbir zaman kullanılamaz SE kadar olmasada oldukça hızlıdır. Burda aradaki en belirgin farkların en başında ekran geliyor. SE ekranı küçük ve PPI değeri ekran küçük olmasına rağmen Note 5 ile kıyaslanınca düşük bu farkı hissedersin. Bir diğer fark ön kameralar SE ön kamerasının çok başarısız olduğu söyleniyor netten örnek resimleri indirip karşılaştırabilirsin. Note 5 ön kamerada iyidir geniş açısı olsun detay olsun. Eğer iphone kullanıcısıysan ve ios kullanmaya alışmış biriysen başka bir fark hissetmezsin. Android kullanıcısıysan İos'a geçince biraz sınırlanmış hissedebilirsin. :D
Ek: SE'nin arka kamerası 6s ile aynı yani dolayısıyla Note 5'te arka kamerada azcık daha iyi denilebilir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı