Note 9 Pro ROM nasıl atılır?

Keremcanx

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar Redmi Note 9 Pro tlfonum var main menu sorunu var ve ROM atacağım. Nasıl atarım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırsam telefon kaçak ve güncelleme veya sıfırlama yaptınız. Güncelleme ile gitmemesi lazım. Sanırım format attınız. Altta nvdata corrupted yazısı var mı?

Konunuzu gördüm. Telefon kaçak değilse yapabiliriz. Telefonu kapatın, ses kısma ile güç tuşuna basılı tutun, Fastboot menüsü gelecek. Bilgisayara şunları indirin;

Mi Flash tool uygulamasını açın. Yukarıdaki driver seçeneğini seçin ve çıkan butona basarak Driver'ı yükleyin. Telefonu bilgisayara bağlayın. Tgz uzantılı dosyayı seçin. Start deyin ve ROM flaslanacak. Eğer verilerinizin gitmesini istemiyorsanız start demeden önce alttan save data seçeneğini seçebilirsiniz.

Son düzenleme:
Sanırsam telefon kaçak ve güncelleme veya sıfırlama yaptınız. Güncelleme ile gitmemesi lazım. Sanırım format attınız. Altta nvdata corrupted yazısı var mı?

Konunuzu gördüm. Telefon kaçak değilse yapabiliriz. Telefonu kapatın, ses kısma ile güç tuşuna basılı tutun, Fastboot menüsü gelecek. Bilgisayara şunları indirin;

Mi Flash tool uygulamasını açın. Yukarıdaki driver seçeneğini seçin ve çıkan butona basarak Driver'ı yükleyin. Telefonu bilgisayara bağlayın. Tgz uzantılı dosyayı seçin. Start deyin ve ROM flaslanacak. Eğer verilerinizin gitmesini istemiyorsanız start demeden önce alttan save data seçeneğini seçebilirsiniz.

Hocam lock Bootloader seçeneğinin tikini kaldırmasıda lazım cihaza kuracağı global ROM'un üzerine Bootloader kitlenirse büyük problem olur.

ROM atarken dikkatli ol. Ben telefonu 6 kez bozmuştum. Sonra stock ROM atıp düzelttim.
ROM atarken tek sıkıntı hardbrick (yani telefonun hiç açılmaması, kurtarma menüsü ve Fastboot dahil) onun dışında softbrick olursa (yani cihaz normal açılmayıp kurtarma menüsüne falan atarsa) o kolay. Benim gibi stok ROM atarsın.

Bir tavsiye daha, Custom ROM'ları fazla bilmiyorsan önermem. Bundan dolayı bozulursa da (bende olmuştu) stok ROM at.

Geri
Yukarı