Notebook 144Hz monitör destekler mi?

Hem dizüstündeki HDMI girişinin güncel bir versiyon olması hem de monitörün HDMI üzerinden 144Hz destekliyor olması gerekiyor. Biraz baktım, iki bilgiye de ulaşamadım. En az 120Hz alabileceğin kesin. Ben Monster Tulpar T5 V10 ile MSI Optix G24C4 monitörde HDMI ile 144Hz alabiliyorum. Bu arada 144Hz alsan bile HDMI üzerinden FreeSync monitörde G-Sync kullanılamıyor. Onun için DP şart.

Tabi ki 144 Hz monitör kullanabilirsin. DP şart olsun olmasın 120Hz ve 144Hz arasındaki fark 60 ve 75 Hz arasındaki fark gibidir; yani var ama yok.
Monitörünün fiyatı şuan gayet uygun ama ben olsam bütçeme 200-300 daha koyup daha şık bir monitör alırdım. Sonuçta 1000₺ veriyorsun az para değil, en azından biraz daha şık olsun.

Notebooktaki HDMI güncel ise 144Hz destekliyor diye biliyorum. Ama HDMI sürümü güncel mi değil mi bilmiyorum. Nasıl öğreneceğim internette araştırdım ama bulamadım.
Tabii ki 144Hz kullanabilirsiniz. DP daha mantıklı olacaktır.
DP girişi yok cihazda mecbur HDMI kullanmak zorundayım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı