Notebook bilgisayarım çok ısınıyor

erenklc16

Centipat
Daha fazla  
ASUS X542ur kullanıyorum bilgisayarım çok kasıyor canlı derslere bile giremiyordum.
M.2 Samsung SSD aldım EVO serisi taktım ve USB'den format attım (rufuz programı ile)bir de RAM'i 8 GB yükselttim.(4 GB idi)
Fakat bilgisayarım çok ısınmaya başladı klavyenin üstü ekrana yakın olan yer orada ne varsa anlamıyorum PC'den ısınıyor Google'da bile gezerken ısınıyor oyun açınca siz düşünün.
Eskiden 3 tane Metin2 açardım ısınmazdı bu işlemleri yaptıktan sonra ne olduysa oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS X542ur kullanıyorum bilgisayarım çok kasıyor canlı derslere bile giremiyordum.
M.2 Samsung SSD aldım EVO serisi taktım ve USB'den format attım (rufuz programı ile)bir de RAM'i 8 GB yükselttim.(4 GB idi)
Fakat bilgisayarım çok ısınmaya başladı klavyenin üstü ekrana yakın olan yer orada ne varsa anlamıyorum PC'den ısınıyor Google'da bile gezerken ısınıyor oyun açınca siz düşünün.
Eskiden 3 tane Metin2 açardım ısınmazdı bu işlemleri yaptıktan sonra ne olduysa oldu.
Bilgisayarınız kaç yıllık? Eğer eskiyse normal bence çünkü eski laptopum bende normal gezerken bile 70 derece idi.

Bilgisayarınızı temizleyin. Tozlanmıştır. İşlemcinin üzerindeki termal macunu yenileyin. Isınma sorununuz çözülecektir.

Termal macunu yenileyip içini genel bir temizleyin. Fanları da kontrol edin belki azcık yağlanmaya ihtiyacı olabilir. Bu arada sıcak bir yerde yaşıyorsanız genel olarak şu mevsimlerde cihazlar sıcak çalışır. Benim Laptopum da Aydın sıcaklarından dolayı şu son 2-3 haftadır normale göre daha sıcak çalışıyor.

Bilgisayarınız kaç yıllık? Eğer eskiyse normal bence çünkü eski laptopum bende normal gezerken bile 70 derece idi.
3 yıllık
Termal macun yenilemesi yaptınız mı? M.2 SSD takılırken tozlanmış olabilir.
M2 yi daha yeni taktım ama hiç temizlemedim bide macun falan yok parça falan çalıyolar diyolar servisine mi versem garantisi bitti ama
Eskiden hangi işletim sistemi kullanıyordunuz, format atarken ne kurdunuz?
W10 pro işletim sistemi derken işlemcim intel 2.50 2.71ghz yazıyor

Dosya Ekleri

• FC3F3837-D2A5-40CC-B282-053D7B749C8D.jpeg
    FC3F3837-D2A5-40CC-B282-053D7B749C8D.jpeg
    228,6 KB · Görüntüleme: 28

Yeni konular

Geri
Yukarı