Notebook CASPER-15HE notebook ne kadar eder?

ibrahim bey

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Notebook CASPER-15HE.
Özellikleri
i7 2630QM.
GT520M OC.
12 GB RAM
240GB SSD
300GB HDD.
Windows Home kurulup satacağım.
Ne kadar eder?

Kozmetik olarak sıkıntısızsa ve herhangi bir donanımsal arızası yoksa 2000-2700 arası gider. 1. Nesil İ5-i7 cihazların bile 2000 liraya satılıyor. Sizin 2. nesil İ7 olan cihazınız dediğim gibi 2500-2700 arası gider

Kasası temiz ise mevcut piyasaya bakınca, 2000-2500 TL gibi bir fiyat doğru olur.

Kasada bir sorun yok.

Kozmetik olarak sıkıntısızsa ve herhangi bir donanımsal arızası yoksa 2000-2700 arası gider. 1. nesil I5-I7 cihazların bile 2000 liraya satılıyor. Sizin 2. nesil i7 olan cihazınız dediğim gibi 2500-2700 arası gider.

Notebook'un donanimsal arızası yok. İşlemci 2, 70 - 2, 90 frekans arasinda çalışıyor. Kasayı açıp içini, fanını temizleyip MX-4 termal macun sürüp yollayacağım. SSD'nin 1 aylık, 2 sene garantisi 8 GB RAM'in 1 sene garantisi var ben 3000-3500 düşünmüştüm.
Konu dışı olacak ama, o ekran kartına özellikle de notebook ise ne kadarlık bir OC yaptınız?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu linkte nasıl yapıldıgı gösteriliyor nv-inspector indirmen lazım Google'a yaz çıkar.
Ama videodaki ayarlar GT520M için kendi ekran kartının ne kadar OC edildigine göre yap.
Not: AMD notebook ekran karti OC edilmiyor.

Son düzenleme:
Kasada bir sorun yok.

Notebook'un donanimsal arızası yok. İşlemci 2, 70 - 2, 90 frekans arasinda çalışıyor. Kasayı açıp içini, fanını temizleyip MX-4 termal macun sürüp yollayacağım. SSD'nin 1 aylık, 2 sene garantisi 8 GB RAM'in 1 sene garantisi var ben 3000-3500 düşünmüştüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu linkte nasıl yapıldıgı gösteriliyor nv-inspector indirmen lazım Google'a yaz çıkar.
Ama videodaki ayarlar GT520M için kendi ekran kartının ne kadar OC edildigine göre yap.
Not: AMD notebook ekran karti OC edilmiyor.
Peki OC ile ne kadarlık bir performans artışı elde ettiniz?

Peki OC ile ne kadarlık bir performans artışı elde ettiniz?

GTA 5'i 18-20 arası oynarken 35-45 arası bir değer aldım ama GTA ekran kartına yüklenen bir oyun işlemciye yüklenen bir oyunda 3-5 FPS fark olur. Oyundan oyuna değişir.
@Emre C bir de sizin düşüncenizi almak isterim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı