Notebook dahili ekran kartını kullanıyor

hako66

Decapat
Bugün Metro Exodus oynayacaktım, girdim baktım, oyunda çok lag var, donup duruyor. "Allah Allah, herhalde PC ısındı." dedim, MSI Afterburner açtım, o sıra crash verdi, oyunu kapattı. Sonra Metro 2033 açtım belki cidden PC ısınmıştır diye. Sonra 2033'e de girmedi. "Ekran kartınızın minimum sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olun." diye. Sonra Exodus'ın crash reportuna bakınca fark ettim. Kullanılan ekran kartı Intel'in dahili ekran kartıymış. Ne yapabilirim?

resim_2021-03-20_114311.png

Bugün Metro Exodus oynayacaktım, girdim baktım, oyunda çok lag var, donup duruyor. "Allah Allah, herhalde PC ısındı." dedim, MSI Afterburner açtım, o sıra crash verdi, oyunu kapattı. Sonra Metro 2033 açtım belki cidden PC ısınmıştır diye. Sonra 2033'e de girmedi. "Ekran kartınızın minimum sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olun." diye. Sonra Exodus'ın crash reportuna bakınca fark ettim. Kullanılan ekran kartı Intel'in dahili ekran kartıymış. Ne yapabilirim?

Eki Görüntüle 931237
sağ tıkla nvidia denetim masasından fizik yapılandırması var onda ekran kartını seç yeniden başlat pc yi olr

Kanka, sana şöyle söyleyebilirim, MX130 ekran GPU'su oyun için doğru bir seçim değil. FPS'i düşük veriyorsa normal bu durum.

FPS'i düşük vermesi değil sıkıntı, zaten düşük FPS almıyorum benim sıkıntım oyunlarda dahili ekran kartını kullanması. Ve ayrıca zaten biliyorum MX130 ile oyun oynamak pek de mantıklı değil. Ama elimdeki bu ve ben bir süre bunla yetineceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı