Notebook ekran açılmama sorunu

vayvan

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Laptop’umun ekranı gelmiyor. Harici ekran bağladım onunla kullanıyorum ve harici ekranı 1. Ekran olarak görüyor. Ben 1. Ekranı Laptop ekranı yapınca Laptop ekran siyah ama ışıklı bir hal alıyor fakat görüntü gelmiyor. Geçen haftada aynı durum olmuştu fakat sonra kendiliğinden düzelmişti, bu sefer düzelmedi. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir ve nasıl çözülür.

Monitör bağlayıp açabiliyorsanız eğer büyük ihtimal notebook ekranı arızalanmıştır. Sorun arada düzeliyorsa kablosunda bir temassızlık olabilir. Sağlam bir tamirciye gösterin garantisi yoksa.

Bu durumda yok. Notebook'u açıp görüntü kablosunun çıkıp çıkmadığını kontrol edebilirsin ama onun haricinde müdahale etmen zor.

Bu durumda yok. Notebook'u açıp görüntü kablosunun çıkıp çıkmadığını kontrol edebilirsin ama onun haricinde müdahale etmen zor.
Laptop'u bilgisayarcıya verdim adam içini açıp bakmadan 150 lira dedi. Bende geri aldım eve geldim, laptop'u bir açtım ekran açıldı öyle sorunsuz 1 hafta falan kullandım sonra HDMI taktım yine ana ekran gitti. Sorun yazılımsal olabilir mi? Nasıl düzeltirim?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı