Notebook ekran kartına MSI Afterburner ile OC yapmak zarar verir mi?

301230

Decipat
Yer
???
Biraz FPS artışı sağlamak için 840M GPU'ma bu şekilde OC yapacağım:

1590062647060.png

Sistem zarar görür mü, ve FPS artar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Isınma sorunu zaten var. Boşta 50 dereceleri görüyordu da, şimdi 25-38 arası.
Yük altındaki değere göre değişir. Boş sıcaklık için 50 derece öyle çok yüksek değil. Fanları zorlamıyor çünkü. Eğer yük altında 70 derece altında ise, 80 dereceyi geçmeyecek şekilde OC edilebilir. Ben laptopumu 6 yıldır, 90 derece üstü kullanıyorum yük altında, 1 gün bile teklemedi. Hatta klavyesi falan dökülüyor. HDD'si öldü. Sanırım işlemci ve ekran kartından önce diğer parçalar eskiyecek.

Yük altındaki değere göre değişir. Boş sıcaklık için 50 derece öyle çok yüksek değil. Fanları zorlamıyor çünkü. Eğer yük altında 70 derece altında ise, 80 dereceyi geçmeyecek şekilde OC edilebilir. Ben laptopumu 6 yıldır, 90 derece üstü kullanıyorum yük altında, 1 gün bile teklemedi. Hatta klavyesi falan dökülüyor. HDD'si öldü. Sanırım işlemci ve ekran kartından önce diğer parçalar eskiyecek.
Cidden, işlemciyi JC3 oynarken yakmayı bekliyordum. 102 dereceyi bulmuştu, 105 dereceyi bulunca bilgisayar kendiliğinden kapanıyor. Biraz sağlam yapıyorlar CPU ve GPU'yu galiba, notebook'larda.
Ölçümlerde bir hata olabilir veya fanlar overclock yapılınca boşta da çalışmaya başlamış olabilir. Yükteki değerleri kıyaslayın.
Yükteki değerlerinde bir değişim olmuş mu hemen bakacağım. *CS:GO indirmem gerekiyor, uzun süredir oynamadığım için yüklü değil. Bilgisayara baya yük bindiriyor."

Biraz FPS artışı sağlamak için 840M GPU'ma bu şekilde OC yapacağım:

Eki Görüntüle 569338

Sistem zarar görür mü, ve FPS artar mı?
Bellek hizi cok fazla 300 e filan dusurun. Sorun cikartabilir ben 350 yi gectigimde buyuk sorunlar yasamistim bilgisayar takilip duruyordu yuksek bir sicaklik gorurseniz dusurmenizi oneriyorum. Birde saglam oyunlarda dene oyun yok ise OCCT ile stres testi yap.

Yeni konular

Geri
Yukarı