Notebook elektrik kaçağı?

PrestigeMan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bi sıkıntım var. Yeni aldım ge60 modelini ve alüminyum üst düzeyi ve arka kapak. Konuya gelicek olursak parmağımı alüminyum etrafında gezdirdiğim zaman sanki parmağıma akım geliyor. Bileğimi üst düzeye koyduğumda aynı şekilde hafifce gezdiriyorum yok. Daha sonra elektrikten kestiğim zaman ise batarya ile açık yani ozaman bu akımı hissetmiyorum. Bu notebooklarda olan birşeymi yoksa ciddi bi sorun mu ? Ne yapmam gerek garantiyemi götürmeyelim sıkıntı nerededir ? Internetten baktım topraklama diye zaten topraklama taktığım fiş

Diğer elimi koyup sürttürüyorum sıkıntı yok fakat sadece parmagimi gezdirdiğim zaman saki trr karıncalasıyor gibi bişey hissettiriyor.

4849A52FEB24A115ED8F9EB711A8607E[1].jpg

Evinizin tesisatı ile alakalı bir durum . Kuzenimin evinde topraklı priz olmasına rağmen karıncalanma yapiyordu. Bizim evde ise bir sorun olmuyordu. Topraklama öz direnci ile alakalı bir durum.

Evinizin tesisatı ile alakalı bir durum . Kuzenimin evinde topraklı priz olmasına rağmen karıncalanma yapiyordu. Bizim evde ise bir sorun olmuyordu. Topraklama öz direnci ile alakalı bir durum.

Bu şekilde torna vida yaniyor fakat pad e deyiyorum sönüyor peki aparak filan alsak çözüm olur mu ?

20140712_045828.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
usta bi kaç evde denedim sıkıntı yok sıkıntı benım evden kaynaklanıyor büyük ihtimal elektrikci cagircam neden dersen gecenlerde camasir makinamda bozulmustu demek akım cok fazla

Hp laptopum da öyle ama kontrol tornavidasının yanması ilginç geldi. Bende kontrol ederim yarına kadar yanıtlarım.
Ben baktirdim elektrikci cagirdim benim evde topraklama priz yokmus megersem bi mutfak wc de var fakar voltu dusuktu megersem kopmus neyse bastan assa yenilicem mecbur elektrik bu sakata gelmeyelim[emoji52]

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı