Notebook HDD klonlaması sonrası eski disk boot ediliyor

nikefootball

Kilopat
Daha fazla  
Sony Vaio Notebookum var.
Bugün DVD yerine bir aparat alarak SSD diskimi taktım.
Daha sonra normal HDD'deki 2 parça halinde olan ve her ikisinde işletim sistemi kurulu olan bölümleri aynı şekilde SSD diski ikiye bölerek klonladım.
Açılışta daha önce 2 tane Windows 7 ibaresi çıkıyordu. Birisi iş için, diğeri kişisel kullanım için. Duruma göre seçiyordum oradan.
Aynı şekilde SSD'ye taşıdım.
Sony Vaio bıos ayarları sınırlı olduğu için Boot ayarları pek ayrıntılı değil.
Boot seçeneklerinde sadece Internal Optical Disc Drive, External Device ve Internal Hard Disk Drive seçenekleri çıkıyor. Bunların yanında hangi harddisk olduğunu belirten açıklama çıkmıyor.
Tek tek sıralamayı değiştirerek denedim. Ama ilk sıraya hangisini koyarsam koyayım yine eski harddiskte kurulu işletim sistemleri ekrana geliyor. Normalde 4 tane Windows 7 gelse oradan seçeceğim ama olmuyor.
Eski harddiski söktüm. SSD'den açarken sıkıntı yok. Onu takınca da 2 tane Windows7 görüyor.
Ama ikisini birlikte kullanırken SSD'den açamıyorum işletim sistemini.
Son çare olarak ana harddisk yuvasındaki eski diski çıkarıp, DVD yuvasına alıp, SSD'yi oraya takacağım.
Bunu konuda yardımcı olabilecek olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski HDD'nin başlangıcındaki Bootloader'ı silin.

Bootloader.JPG

Olmazsa diski komple formatlayın içindeki verileri alıp.

Eski HDD'nin başlangıcındaki Bootloader'ı silin.

Eki Görüntüle 292223

Olmazsa diski komple formatlayın içindeki verileri alıp.
Teşekkür ederim. Eski HDD yuvasına yeni SSD'yi taktım. İşletim sisteminin birisini formatlayip yeniden kurdum. Açılışta 3 tane Windows 7 görünüyor. Birisini formatladim ama, listede çıkıyor. Onu silemedim. Bootloader disk yönetimi kısmında görünmüyor

https://i.hizliresim.com/Mdr51N.jpg

https://i.hizliresim.com/QV9EPk.jpg

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı