Yeni SSD'ye HDD klonlaması sonrası windows başlamıyor

Susamış Parmak

Hectopat
Bugün büyük bir hevesle 4 yıllık notebook'a 750 evo aldım. Technopatta izlediğim video sayesinde casper 7.0 programını indirdim ve 6 saatlik bir klonlama yaptım. Daha sonra SSD'yi taktım ancak windows boot etmiyor. Mavi ekran gelip yeniden başlıyor. Aşağıdaki resimde mevcut diskler görünmektir. Yardımlarınız rica olunur. Disk 1(HDD) Disk 2 (SSD).

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodaki gibi denemenizi tavsiye ederim. Birde MBR değilde GPT destekliyorsa GPT olarak aktarmayı deneyin.

Teşekkür ederim deniyorum.

Sorun çözüldü.

İlk olarak MiniTools Partition Wizard programıyla SSD'ye format attım. Daha sonra @Antlion arkadaşımızın dediği gibi AOMEI Backup programıyla klonlamayı gerçekleştirdim. Sistem sorunsuz çalışmakta.

Teşekkür ederim deniyorum.

Sorun çözüldü.

İlk olarak MiniTools Partition Wizard programıyla SSD'ye format attım. Daha sonra @Antlion arkadaşımızın dediği gibi AOMEI Backup programıyla klonlamayı gerçekleştirdim. Sistem sorunsuz çalışmakta.
Çalıştığına sevindim. Performans konusunda bir sıkıntın var mıdır acaba? Bende geçmeyi düşünüyorum da? Yoksa baştan 0 kurulum yapmak mı iyidir?

Çalıştığına sevindim. Performans konusunda bir sıkıntın var mıdır acaba? Bende geçmeyi düşünüyorum da? Yoksa baştan 0 kurulum yapmak mı iyidir?

Performansta ciddi artış oldu. Hiç düşünmeden geç derim. Klonlama konusunda bir çok yazı okudum. Temiz kurulum daha iyidir diyenler var. Ben klonlama yaptım diyede SSD'nin performansı düştü diyemem. Gayet memnunum sistemden.

bir sorun var bende de var yardımcı olur musunuz? hard diski ssdye klonladım ve ssdyi hard disk yerine koydum. hard diski de cd rom yuvasına entegre ettim. ama windows ssd üzerinden değil yine hard disk üzerinden başlıyor ve eskisine göre daha yavaş açılıyor. bios ayarlarını yapmaya çalıştım ama olmadı bir türlü düzelmedi. ssd üzerinden nasıl açılışı sağlayabilirim yardımcı olur musunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı