Notebook HDD'lerinin RPM'leri neden bu kadar düşük?

Maliyet ve gereksiz olması. 5400 RPM HDD normal bir kullanıcı için pek bir önemi yoktur. Laptop alacak kişinin yapacağı tek şey internette gezinmek, video izlemek ve ofis programlarını kullanmak. Oyuncu bilgisayarı veya iş istasyonu alacak kişiler zaten SSD çözümlerine yöneliyorlar.

Maliyet ve gereksiz olması. 5400 RPM HDD normal bir kullanıcı için pek bir önemi yoktur. Laptop alacak kişinin yapacağı tek şey internette gezinmek, video izlemek ve ofis programlarını kullanmak. Oyuncu bilgisayarı veya iş istasyonu alacak kişiler zaten SSD çözümlerine yöneliyorlar.
Aslında SSD alacağım da, DVD-ROM'um SATA I veya II. Düşük olunca boşuna SSD alıp fazla para harcamamak için 2 TB HDD bakıyorum. Sistemi çok zorlamayan oyunlar oynamaya çalışıyorum zaten.

Aslında SSD alacağım da, DVD-ROM'umun SATA I veya II. Düşük olunca boşuna SSD alıp fazla para harcamamak için 2 TB HDD bakıyorum. Sistemi çok zorlamayan oyunlar oynamaya çalışıyorum zaten.
Ana diski SSD yapıp ikincil diski HDD yapmanızı tavsiye ederim.

Ana diski SSD yapıp ikincil diski HDD yapmanızı tavsiye ederim.
Şuan 256 GB SSD kullanıyorum. Belki onu satacağım ve yerine 120 GB bir SSD alacağım, sadece sistemi içine kuracağım. Oyun, depolama, arşiv gibi şeyler için de HDD'yi kullanacağım. Aslında ana disk olarak elimdeki SSD'yi satıp 1 TB SSD alırım, ikincil disk olarak da WD 2.5" Black 7200RPM 1 TB alabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı