Notebook için SSD mi SSHD mi ?

Dogukan Bozkurt

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Kullanmakta olduğum Packard Bell Easynote TV44-HC-610TK modeli notebook mevcut hard diskini SSHD veya SSD ile değiştirmek istiyorum biraz daha performans sağlamak için. Fakat malüm SSD fiyatlar uçuk biraz yeni çıkan bir teknoloji denk geldim araştırmalarda SSHD hard disklere ulaştım malüm teknoloji yeni olduğundan kendi anakartım SATA3 teknolojisine sahip midir ? SSHD daha ucuz ve kullanmak istiyorum. Bilgisi olan bir arkadaşımız bana yardımcı olabilir mi ?

Not : Garantisi bitmediğinden açmak istemedim bakamadım :)

Senin notebook eski değil o yüzden en kötü SATA 2'dir. SATA2 ile 3 arasında performans farkı olmaz yani alabilirsin bir SSHD.
Teşekkür ederim öncelikle cevabın için. Gözle görülür bir fark yatartır sanki çünkü almayı düşündüğüm model ''Seagate Laptop SSHD 500GB 2.5" 5400RPM + 8GB Hybrid SSD Sata 3.0 64Mb Notebook Disk '' Windows açılış, program açılışı ve oyun içerisinde hard diski okuma hızı gayet iyi derecelerde gözüküyor bir SSD tabiki değil. Bu konudaki daha önce denemen oldu mu hiç ? Bilgi paylaşımına göre yine de almak istiyorum bu foruma güvendiğim için geldim genelde okuyucu olmuştum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı