Notebook için 2933 MHz RAM ve SSD önerisi

tonystark007

Decapat
Yer
Manhattan , New York
Arkadaşlar merhaba, laptopuma 8 GB RAM ve 480 GB SSD eklemesi yapmak istiyorum ama bu konularda pek bilgim yok. Yardımcı olabilir misiniz? Şu an kullandığım RAM 2933 MHz Samsung marka. SSD'min markasını bilmiyorum ama 480 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşın dediği gibi cihazınıza CPU-Z programını indirip gerekli kısımların fotoğrafını atın. 2933mhz Ram piyasada bulamazsınız 3200Mhz alacaksınız, siz yine de görüntüleri atın ona göre bakalım. Laptop modeliniz nedir? Cihazda fazladan SSD bölmesi var mı bunları bilmemiz gerekir SSD için?

Kusura bakmayın tahmin edemedim bu görsel yeterli mi acaba?
Laptop modeli Lenovo Ideapad Gaming 3
1 adet RAM ve 1 adet SSD bölmesi boşta

Dosya Ekleri

• 2021-05-21 (2).png
    2021-05-21 (2).png
    18 KB · Görüntüleme: 37
  • 2021-05-21 (3).png
    2021-05-21 (3).png
    20,5 KB · Görüntüleme: 35
Kusura bakmayın tahmin edemedim bu görsel yeterli mi acaba?
Laptop modeli Lenovo Ideapad Gaming 3
1 adet RAM ve 1 adet SSD bölmesi boşta
Buyrun Ram olarak bunu alabilirsiniz. Ssd olarak da Samsung 500 GB 870 Evo MZ-77E500BW 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bunu alabilirsiniz. Boş olan SSD slotu sata değil mi?

Buyurun RAM olarak bunu alabilirsiniz. SSD olarak da Samsung 500 GB 870 Evo MZ-77E500BW 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bunu alabilirsiniz. Boş olan SSD slotu SATA değil mi?

Öncelikle teşekkürler. SATA olup olmadığına nasıl bakabilirim çünkü slot 1 için bir şey yazmıyor.

Dosya Ekleri

• 2021-05-21 (4).png
    2021-05-21 (4).png
    15,3 KB · Görüntüleme: 27
Öncelikle teşekkürler. SATA olup olmadığına nasıl bakabilirim çünkü slot 1 için bir şey yazmıyor.
Yok bu attığınız yer değil, Sata olayı SSD için geçerli. Cihazı açıp bakabilirsiniz veya lenovo sitesinden ürün özelliklerinden bakabilirsiniz. Nvme veya sata SSD şeklinde olur hangisi olduğunu öğrenirseniz yanlış ürün almazsınız. Kısa yoldan lenovo müşteri hizmetlerini arayarak da öğrenebilirsiniz.

Yok bu attığınız yer değil, SATA olayı SSD için geçerli. Cihazı açıp bakabilirsiniz veya Lenovo sitesinden ürün özelliklerinden bakabilirsiniz. NVMe veya SATA SSD şeklinde olur hangisi olduğunu öğrenirseniz yanlış ürün almazsınız. Kısa yoldan Lenovo müşteri hizmetlerini arayarak da öğrenebilirslenovo sitesinden baktım i

Lenovo sitesinden baktım NVMe yazıyor kullandığım SSD için.
Şimdi arayıp sordum SATA değiller miş o yüzden rica etsem başka SSD önerir misin?

Son düzenleme:
Evet içindeki SSD NVMe türünde fakat siz 2. SSD eklemeyi düşünüyorsunuz anladığım kadarıyla. 2.slot da NVMe türünde mi peki onu sordunuz mu?

Evet öyleymiş senin attığının NVMe olanını Hepsiburada'da buldum ama özellikler kısmında da SATA yazıyor emin olamadım.

Geri
Yukarı