Notebook için DDR3 RAM önerisi

Pandalf

Hectopat
Ben notebook RAM yükseltme işlemi yapacağım. İki adet ürün arasında kaldım. Bunlar:
Kingston KVR16LS11/8 8GB 1600MHz DDR3L CL11 1.35v SODIMM ve.
Kingston HX316LS9IB/8 8GB 1600MHz DDR3L CL9 SODIMM 1.35V HyperX Impact. Bilgisayarımın Memory ve SPD bölümleri ise aşağıdaki gibi. Bu RAM'leri kendi RAM'im ile birlikte kullanmak istiyorum. Olmazsa tek başına kullanacağım. Hangi RAM'i kullanırsam bir sorun yaşamam? CL değerleri bir sorun çıkartır mı? Benim laptoptaki RAM CL9 mu CL11 mi onu tam bilmiyorum.
memory.jpg
SPD.jpg

DDR3L yani 1.35V 1600 MHz CL11 RAM bulunuyor slot 1'de. En sağlıklısı RAM'i çıkarıp bakın, aynı koda sahip RAM alın.

Elimde 8 GB 1600 MHz CL11 RAM var, 170₺'ye bırakırım.

Öncelikle alacağın RAM kapasitesinin Max değerini bilmen lazım. Max 8 GB destekleyen bir anakartın olabilir, mevcutun 4 GB olduğunu düşünürsek. Bendeki laptop bu şekilde, ASUS ve Max 8 GB destekliyor ve her RAM'i takamıyorsun. Sadece Low enerji düzeyine sahip olanlardan.

Son düzenleyen: Moderatör:
öncelikle alacağın ram kapasitesinin max değerini bilmen lazım. max 8 gb destekleyen bir anakartın olabilir mevcutun 4gb olduğunu düşünürsek. bendeki laptop bu şekilde asus ve max 8 gb destekliyor ve her rami takamıyorsun sadece low enerji düzeyine sahip olanlardan.
Max 8gb destekliyor görünüyor. Tek slot mu çift slot mu olduğunu bilmiyorum. Çift slot ise 4gb Tek Slot ise 8gb alayım en iyisi.
öncelikle alacağın ram kapasitesinin max değerini bilmen lazım. max 8 gb destekleyen bir anakartın olabilir mevcutun 4gb olduğunu düşünürsek. bendeki laptop bu şekilde asus ve max 8 gb destekliyor ve her rami takamıyorsun sadece low enerji düzeyine sahip olanlardan.
Peki CL11 yerine CL9 olsam bir sıkıntı olur mu ya da çok farkeder mi? Tek slot kullanacağım zaten.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı