Notebook için DDR3 RAM Tavsiyesi

Register45

Decapat
Notebook RAM'ımı 4 GB yükseltemek istiyorum bunun için internetten RAM araştırması yaptım. Uyumsuzluk durumunda değişim olmadıgı için size danışmak istedim. CPUz verileri aşagıdaki gibidir.

Alacağım ürün: Kıngston Valueram 4gb 1600mhz Ddr3 Notebook Ram [kvr16s11s8/4] - n11.com

Screenshot_1.png

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    4,9 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleyen: Moderatör:
Rami Çıkaracak kadar teknik bilgiye sahipsen çıkar markasına frekansına CL değerine bak. Aynısını araştır ve satın al.Böylece sorun çıkma olasılığını en aşşağı seviyeye indirmiş olacaksınız.

Rami Çıkaracak kadar teknik bilgiye sahipsen çıkar markasına frekansına CL değerine bak. Aynısını araştır ve satın al.Böylece sorun çıkma olasılığını en aşşağı seviyeye indirmiş olacaksınız.
Ramı çıkarma imkanı yok anakarta gömülü.Cl degerleri tutuyor ama marka farklılıgı sorun çıkarmaz diye düşünüyom.Almadan önce bi sorayım dedim.Daha once hiç notebook ramı yükselmtedim alacagım ürün hakkında bi fikir sordum

Ramı çıkarma imkanı yok anakarta gömülü.Cl degerleri tutuyor ama marka farklılıgı sorun çıkarmaz diye düşünüyom.Almadan önce bi sorayım dedim.Daha once hiç notebook ramı yükselmtedim alacagım ürün hakkında bi fikir sordum
SPD kısmından fotoğraf atabilir misiniz?

SPD kısmından fotoğraf atabilir misiniz?

Screenshot_3.png

2 slotta aynı şekilde
Cl değeri ve hız uyuyorsa problem çıkarmıyor marka farkı olsa da sorun olmamıştı.

Slotları programda mı boş görünüyor yoksa siz açıpta mı baktınız ?program 4 slot gösterir ama 2 tanede oluyor pek güven vermiyor yani.
cpuz de 2 seçilebilir slot var anakartta da 2 adet boş slot var.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı