Notebook İçin SSD ve RAM Upgrade

menesekinci

Hectopat
Yer
Tekirdag
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, abiler, ablalar. Dizüstü bilgisayarım için SSD ve RAM almayı planlıyorum. Aklımda tam olarak bir SSD yok ama alacağım RAM için çoktan bir ürün bulmuş olabilirim. Şu an dizüstü bilgisayarım tamirde. Tam olarak teknik özelliklerini paylaşamıyor olsam da aklımda olanları yazayım buraya.

Markası Casper, 8GB DDR3 RAM, i5 işlemci 4 çekirdek. 2.8GHz civarıydı sanırsam. RAM'in markası Goldkey'di. Ben buna şu linkteki RAM'i ilave etmek istiyorum. Uyumluluk açısından bir sorun çıkarır mı sizce?

İlave olarak dizüstüye SSD takabilir miyim? Birkaç yerde CD-ROM'u iptal ederek vs. takabilirsiniz yazmışlar ama benim dizüstümde geçerli mi bu durum bilmiyorum. Eğer birebir markası ve özellikleri gerekiyorsa şu an elimde yok ama en azından fikirlerinizi almak istiyorum bu konuda.

Ayrıca bu özellikleri arttırmayı isteme sebebim tamamen "Render" amaçlı. Kısa film ile uğraşıyoruz ve After Effect gibi programların vs. kullanımında biraz daha kolaylık sağlamasını istiyorum. RAM'i arttırmak ve SSD takmak ciddi bir fayda sağlar mı?

Tüm fikirleriniz benim için önemli. Şimdiden yazan herkese teşekkür ederim.

Tahmini olarak senin notebookundaki ram 1333 mhz'dir 1600 mhz ram takmak uygun olmaz. İlk olarak notebooktaki ram mhz'ini öğren. Ona göre Ram önerelim. SSD takmak için harddiskini çıkarman gerekicek. Başka türlü takmanın yolu yok(Belki 2. HD yuvası olabilir ama sanmam).

SSD gerçekten ciddi bir hız sağlar ama ram aman aman bir hız sağlamaz. Ben masaüstü bilgisayarımda 8GB Ram ile film montajları yapıyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı