Notebook RAM'ı masaüstü bilgisayara olur mu?

Critox

Hectopat
Dostlar soru basit, internette bir araştırma yaptım ve kompakt bir kasaya sahip olduğum için uygun DDR 4 masaüstü RAM'ı bulamadım. Şu an bilgisayarımda takılı olan RAM 2400 MHz ve Kingston marka (8 GB). Bu RAM'ı masaüstüne taksam herhangi bir sorun oluşur mu?
.

Anakartınız özel tasarım değil ise takamazsınız. Yapı olarak farklılar, normal masaüstü RAM'i ile normal notebook RAM'i bir arada kullanılmaz. Hatta aynı modeli almanız uyumluluk açısından da en iyisi olur. @Zireael14 o aparatta tam olarak düzgün çalışmıyor, anakart desteklemiyor ise aparat ile takılmasını önermem açıkçası.

Anakartınız özel tasarım değil ise takamazsınız. Yapı olarak farklılar, normal masaüstü RAM'i ile normal notebook RAM'i bir arada kullanılmaz. Hatta aynı modeli almanız uyumluluk açısından da en iyisi olur. @Zireael14 o aparatta tam olarak düzgün çalışmıyor, anakart desteklemiyor ise aparat ile takılmasını önermem açıkçası.

Bildiğimiz büyük RAM'lerden değil, aynı boyutta ikisi.
Başka takma yolu yok o yüzden attım.

Fakat zaten bu boyutta RAM'ler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı