Notebook sağlığını öğrenmek

Undertaker86

Centipat
Yer
Diyarbakır
Hayırlı sabahlar olsun herkese. Yeni bir notebook siparişi verdim ama daha teslim almadım. Kusursuz bir ürün teslim almış olduğumu anlamak amacıyla geldiği zaman testlerini yapmak istiyorum. Donanım bileşenlerinin sağlık yüzdelerini ve ekran sağlığını detaylı bir şekilde inceleyebileceğim, bileşenlerin performans testlerini yaparak gücünü ölçebileceğim, herhangi bir kusur veya arıza bulunuyorsa bulabileceğim programlar önerebilir misiniz? (high-end bir notebook olduğu için paramın boşa gitmesini istemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı sabahlar olsun herkese. Yeni bir notebook siparişi verdim ama daha teslim almadım. Kusursuz bir ürün teslim almış olduğumu anlamak amacıyla geldiği zaman testlerini yapmak istiyorum. Donanım bileşenlerinin sağlık yüzdelerini ve ekran sağlığını detaylı bir şekilde inceleyebileceğim, bileşenlerin performans testlerini yaparak gücünü ölçebileceğim, herhangi bir kusur veya arıza bulunuyorsa bulabileceğim programlar önerebilir misiniz? (high-end bir notebook olduğu için paramın boşa gitmesini istemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.)

Cinebench işlemci için.
FurMark ekran kartı için.
CrystalDiskInfo SSD için.
Hangi laptopu aldınız?

Ekran kartı test programı: Furmark
İşlemci Test Programı: Cinebench
SSD sağlıyı için çeşitli birsürü program var onlardan yararlanabilirsin.

CPU-Z indirip parçaların detaylarına kadar görebilirsin.

Cinebench işlemci için.
FurMark ekran kartı için.
CrystalDiskInfo SSD için.
Hangi laptopu aldınız?
Asus Rog Strix G18

Hepinize çok teşekkür ederim cevapladığınız için.

Bir şey daha sormak istiyorum. Peki ekran sağlığını belirliyen, ölü piksel var mı yok mu diye inceleyen veya ekran performansını ölçen her hangi bir uygulama var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı