Notebook Soğutma için ek fayda sağlar mı?

Pitbull

Megapat
Makaleler
60
Yer
ABD/Miami Florida
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Profil Kapağı
1521675609
Resimdeki ürün benim notebook içinde var ben bakır plakayı ince bakır bir telle sarsam soğutma için fayda sağlar mıyım? Ya da siz ne önerebilirsiniz!

$T2eC16V,!ysE9sy0iPG+BQS5mc310Q~~60_57.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Pek bir şey değişmez.. İşlemci üzerine gelen kurumuş termal macunu tiner ve peçete ile silebilirsin. Sakın kazıma. Tineri değdir ve macunun çözülmesini bekle. Daha sonra iyi bir macunla geri topla. Ped'leri orijinal. Onlarda o şekilde kalsın. Sanırım Cihazın Acer :) İyi bir notebook soğutucusu al yeter :)

Cihaz satan grundıg ama üretici compal buda sitesi Welcome to Bizcom Latin America
altında xıgmatek talisman d2011 soğutucu var ama pek bir işe yaramıyor.
Pek bir şey değişmez.. İşlemci üzerine gelen kurumuş termal macunu tiner ve peçete ile silebilirsin. Sakın kazıma. Tineri değdir ve macunun çözülmesini bekle. Daha sonra iyi bir macunla geri topla. Ped'leri orijinal. Onlarda o şekilde kalsın. Sanırım Cihazın Acer :) İyi bir notebook soğutucusu al yeter :)
Bir şey soracağım kare bir demir var ya küçük o neyin soğutmasını sağlıyor bende entegre hd 3000 olduğu için sordum!

Hayır. Termal macun süreceksiniz. İşlemci üzerine ped koyamazsınız. Hem cihaz kapanır, hem o kadar yüksek ısıyı iletemez. Hemde, yükseklik artar. Soğutucu diğer bileşenlere basamaz. Denge bozulur.

Peki ben bu resimdeki cihazı komple değiştirebilir'miyim bakır plakası daha büyük veya kalın olanı ile?

Hayır. Alt kasa ve anakartın tasarımı gereği uyumlu soğutucu budur. Soğutucu sadece ve sadece birebir aynısı ile değişir. Sadece, fanı direk bağlayıp hiç durmadan dönüp sürekli soğutma sağlarsınız. Ki bu da riskli bilakis oldukça sesli bir işlemdir. Fan hiç durmaz.

Ben şuan içerisindeki fanın devir'ini bilmiyorum ilk aldığımda fan daha hızlı dönüyordu!Crysis 2 1366x768 çözünürlükte oyuncu ayarında oynuyordum ama elime ılık hava üflüyordu şimdi o ılık hava yerini sıcak hava'ya bıraktı üstelik termal macun'uda yeni sürdüm 4-5 gün oluyor fazla fazla sürdüm ama genede aynı üstelik altında yardımcı fan var!

Yaz aylarında cihazın ısınması gayet doğaldır. Dediğim gibi kaliteli bir macun kullanın. Cihazı bataryasız kullanın. Macunu bol sürmek değil, eşit ve ince bir tabaka şeklinde sürmek önemlidir. Soğutucuyu monte ederken vidaları sayısına göre sıkın. Fan ile soğucu peteklerinin birleştiği yerin üstünde açık kalan yerleri kağıt bant veya elektrik bandı ile kapatın. Zira hava peteklerin dışına değil, direk içinden geçip ızgaralardan dışarı çıkmalıdır..

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı