Notebook Soğutucu Tavsiyesi

mwsg

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Merhaba,
Fırsatım oldukça notebookun fanını temizliyor ve termal macununu değiştiriyorum. Aşırı bir ısınma yaşamıyorum bu sebeple ama ev içinde kullandığım yerlerden birinde biraz alçakta duruyor. Hem yükseltmek istemem sebebiyle hem de belki soğutmasına katkı olur diye bir soğutucu almak istiyorum.

Notebook soğutucunun çok işe yaramadığını bildiğimden çok fazla para harcamak istemiyorum. ( 100 TL'yi geçmek istemiyorum.)

Fan zaten çok işe yaramadığından alüminyum kaliteli bir alt almak belki daha mantıklı olur diye düşündüm. Hem çabuk bozulmaz hem yükseltir hem de azda olsa soğutmaya katkı sağlar. (Altı da açık)

Şu ürünü almayı düşünüyorum Thermaltake WavX15 12"-15" Alüminyum Notebook Fiyatı görüşleriniz neler?

Birde notebookum 15.6" bu ürün 15"e kadar bir sorun yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben sana Cooler Master Notepal infinite 12" - 16" Notebook Soğutucu (4 Port Usb 2.0) - Vatan Bilgisayar bunu öneririm çok güzel benim vardı kardeşim çantada taşırken düşürdü kırıldı tekrar almayı düşünüyorum alma nedenim Usb'yi taktığın zaman yer işgali yapmıyor arkadan 3 tane daha veriyor ayrıca yüzey kaymıyor

Bu benim bütçemi aşıyor pahalı bir şey almak istemiyorum. 60-70TL'ye kadar bir ürün bakıyorum.
Düzenleme:
Türkiye'deki farklı fiyatlandırma yüzünden kalitesiz bir ürün almak istemiyorum yabancı fiyatlarına da bakarak alıyorum. Örneğin Zalman ZM-NC3 Türkiyede 100TL iken Amazon'da 20$'a satılıyor. Sizin yazdığınız ürünün aynı modelini hiçbir yabancı sitede bulamadım.

Düzenleme:
Bütçede değişiklik yapma kararı aldım.
Şu an ZM-NC3 ile CM Notepal X2 arasında düşünüyorum başka önerileriniz varsa onlara da bakabilirim hangisini öneririrsiniz? 100TL'ye kadar herhangi bir soğutucu olabilir.

Son düzenleme:
Bu benim bütçemi aşıyor pahalı bir şey almak istemiyorum. 60-70TL'ye kadar bir ürün bakıyorum.
Düzenleme:
Türkiye'deki farklı fiyatlandırma yüzünden kalitesiz bir ürün almak istemiyorum yabancı fiyatlarına da bakarak alıyorum. Örneğin Zalman ZM-NC3 Türkiyede 100TL iken Amazon'da 20$'a satılıyor. Sizin yazdığınız ürünün aynı modelini hiçbir yabancı sitede bulamadım.

Düzenleme:
Bütçede değişiklik yapma kararı aldım.
Şu an ZM-NC3 ile CM Notepal X2 arasında düşünüyorum başka önerileriniz varsa onlara da bakabilirim hangisini öneririrsiniz? 100TL'ye kadar herhangi bir soğutucu olabilir.
Biraz konuyu hortlatmak olarak ancak, geçen sürede edindiğiniz tecrübeleri paylaşır mısınz? Lenovo z510 (15.6 inç) için ben de bakmaktayım. Verebileceğiniz bir tavsiye var mıdır?

Biraz konuyu hortlatmak olarak ancak, geçen sürede edindiğiniz tecrübeleri paylaşır mısınz? Lenovo z510 (15.6 inç) için ben de bakmaktayım. Verebileceğiniz bir tavsiye var mıdır?
Notepal U3 almıştım, masaüstüne geçiş yaptığım için yıllardır soğutma amacıyla kullanmadım ancak aldığımda memnundum, soğutmaya ciddi bir katkısı olmuştu. Şu anda daha başarılı modeller vardır belki. Altının alüminyum olmasına ve hava alabilecek delikleri olmasına dikkat etmek gerek. Fanların çıkartılabiliyor olması bu modelde büyük bir artıydı, fanları çıkartarak sadece özellikle yumşak zeminlerde destek ve tutucu olarak kullanıyorum hâlâ.

Notepal U3 almıştım, masaüstüne geçiş yaptığım için yıllardır soğutma amacıyla kullanmadım ancak aldığımda memnundum, soğutmaya ciddi bir katkısı olmuştu. Şu anda daha başarılı modeller vardır belki. Altının alüminyum olmasına ve hava alabilecek delikleri olmasına dikkat etmek gerek. Fanların çıkartılabiliyor olması bu modelde büyük bir artıydı, fanları çıkartarak sadece özellikle yumşak zeminlerde destek ve tutucu olarak kullanıyorum hâlâ.
Teşekkürler

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı