Notebook Soğutucu Tavsiyesi

dawance

Hectopat
Merhaba, bilgisayarım Lenovo z510 (15.6 inç). Hiç soğutucu tecrübem yok. Bir tane fana sahip ama büyük olanlar mı, yoksa küçük ama 6'lı 8'li olan soğutucular mı daha iyidir? Teşekkürler şimdiden

Öncelikle cihazın rutin temizliklerini yaptırmanı öneriyorum. Sonrasında cihazın fanları hava çıkışlarının nerelere tekabül edip alacağın soğutucunun ona göre olmasını tavsiye ederim.

Soğutucu tiplerine gelecek olursak, ben de zamanında Zalman marka tek fanlı bir soğutucu denedim, memnun kalmadım. Herhangi bir dayanağım olmadan naçizane tavsiyem küçük fanlı soğutucu ve dönüş hızı(RPM) yüksek olmasına dikkat etmelisin. Tabii küçük fanlı olmasının yanında, cihazın fan kısmının üzerine denk gelmesine dikkat etmelisin.

Öncelikle cihazın rutin temizliklerini yaptırmanı öneriyorum. Sonrasında cihazın fanları hava çıkışlarının nerelere tekabül edip alacağın soğutucunun ona göre olmasını tavsiye ederim.

Soğutucu tiplerine gelecek olursak, ben de zamanında Zalman marka tek fanlı bir soğutucu denedim, memnun kalmadım. Herhangi bir dayanağım olmadan naçizane tavsiyem küçük fanlı soğutucu ve dönüş hızı(RPM) yüksek olmasına dikkat etmelisin. Tabii küçük fanlı olmasının yanında, cihazın fan kısmının üzerine denk gelmesine dikkat etmelisin.
Anladım. Peki 15.6 inç olduğu için 15 inç yazanları mı satın almayalım? Tam olarak 15.6 satılmıyor değil mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı