Notebook soğutucu yeterince soğutmuyor

Rampage ad RC8 modeline sahibim hiç soğutmuyor. Fanı açıp baktım yağladım ama hiçbir artış olmadı. Son derecede olmasına rağmen aman aman bir soğutma yok içindeki fanı değiştirebilir miyim başka bir fanla? Varsa öyle orta derece büyük bir fan önerir misiniz veya performansını başka bir şeyle artırmak için. Powerbank veya direkt şarj aleti başı ile USB bağladım fakat hiçbir değişim yok.
Geçmiş olsun hocam elden birşey gelmez

Hocam bence bir termal macun yenile ben de 1 hafta öncesiye kadar boşta 55 derece, yükte 96 derece görüyordum MX4 sayesinde şu an boşta 42 yükte en fazla 71 gördüm tavsiye ederim.

Bakımı en son 1 yıl önce yaptırdım, yakın zamanda Monster teknik servisine yollayacağım, onlar sıvı metal termal macun uyguluyorlar.

Rampage ad RC8 modeline sahibim hiç soğutmuyor. Fanı açıp baktım yağladım ama hiçbir artış olmadı. Son derecede olmasına rağmen aman aman bir soğutma yok içindeki fanı değiştirebilir miyim başka bir fanla? Varsa öyle orta derece büyük bir fan önerir misiniz veya performansını başka bir şeyle artırmak için. Powerbank veya direkt şarj aleti başı ile USB bağladım fakat hiçbir değişim yok.

Gerek dizüstü fanlarında , gerek stand fanlarda , gerekse soğutmada ... Bir fanın iyi soğutabilmesi için pervanesi ve motorunun desteğiyle ... belirli bir hava akımı yaratması gerekir buna CFM denir.

74 80 ve üzeri iyi bir soğutma için gerekli olan aralıktır .

Geri
Yukarı