Notebook'un kapağını kapatınca bilgisayar komple kapanıyor gibi kapanıyor

CanAygun

Hectopat
OS;8.1
Kapağı kapatıyorum sistem komple kapanıyor gibi oluyor.
2 Gün önce kapağı kapatır açardım şifre isteme ekranı gelirdi ama şu an sistem baştan başlıyor gibi.
Bu sorun yoktu.

Bir program açıkken kapatıyorum kapağı program kapanmıyor. Uyku ışığı yanıp sönmüyor.

Olmadı Recep abi. Hala aynı.

Sorduğun soruda çelişki var en başta. Bi diyorsun ki:

Kapağı kapatıyorum sistem komple kapanıyor gibi oluyor.

Ardından tam tersini söylüyorsun:

Bir program açıkken kapatıyorum kapağı program kapanmıyor. Uyku ışığı yanıp sönmüyor.

Önce şu sorunu tam olarak bi anlat bakalım sen. Kapanıyor mu kapanmıyor mu? Ne oluyor, sorun ne ?

Sorduğun soruda çelişki var en başta. Bi diyorsun ki:

Ardından tam tersini söylüyorsun:

Önce şu sorunu tam olarak bi anlat bakalım sen. Kapanıyor mu kapanmıyor mu? Ne oluyor, sorun ne ?
Şimdi Recep abi 3 gün önce bilgisayara 8.1 Uptate 1 kurdum.
Sürücülerin hepsini yükledim. Hiç bir Windows ayarıyla oynamadım. 2 Gün önce bir yere gidecektim, bilgisayarı komple kapatmadım. Kapağını indirdim gittim. Geldim kapağı kaldırdım Pc açılmadı. Güç düğmesine bastım bilgisayarı komple kapatırsın ya o biçim açıldı. Ama programlar kapanmadı. Önceden kapağı kapatırdım, gelir açar şifre isteme ekranı gelirdi şifreyi girerdim her şey aynı yerinde devam ederdim.
Sana dediğimde hani bilgisayarı kapatırsın ya öyle kapanıyor bilgisayar. Komple kapanıyor gibi. Ama komple kapanmıyor.
Uyku ışığı yanmıyor. O dediğin yerden baktım hepsinde uyku seçili.

Kardeşim şimdi durum şöyle. Eğer bilgisayarı uykuya alıp uzun bir süre açmazsanız bilgisayar kendini disk'e kaydedip bilgisayarı kapatır. En azından ben böyle biliyorum.

Kardeşim şimdi durum şöyle. Eğer bilgisayarı uykuya alıp uzun bir süre açmazsanız bilgisayar kendini disk'e kaydedip bilgisayarı kapatır. En azından ben böyle biliyorum.
Recep abinin dediği yeri defalarca kurcaladım ve denedim 1 dakika kapalı durdu geri açtım sonuç aynı. Açma düğmesi ile açılıyor.

Ayarın resmini çekip yollarsan yardımcı olabilirim.
Orjinal 8.1 Ayarı.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    19,4 KB · Görüntüleme: 1.301

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı