Notebook'un parçalarını değiştirme

CanAygun

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.

Günlük iş buldum çalışacağım ve notebook'umun bazı parçalarını değiştirmek istiyorum.

Üst düzey bir oyuncu bilgisayarı haline gelsin istiyorum.

İlk alacağım SSD, Ram, ekran kartı, işlemciyi bilemiyorum bazı bakkalara sordum iyi gayet güzel dediler.
Sizce bu işlemci bana yeterlimidir? GHZ'den dolayı değiştirebilirim.

İntel(R) Core(TM) i5-3337U CPU @ 1.80GHz, 1796 MHz

Bir de değiştirdiğim parçaları hangi fiyata satmalıyım?

4GB Ram DDR3, GeForce 710M DDR3 1GB Ekran kartı,İ5 1.8 GHZ işlemci. Notebook Model-Marka;Asus X552CL

Bilgisayarın normal fiyatı;1.650 TL

Ekran kartın gömülü yüksek ihtimal ki gömülü ise değişim olmaz. Dizüstünde işlemci değişimi ne kadar doğru olur o konu biraz tartışmaya açık bir konu. Ram ve HDD değişebilir ve gayet de kolaydır değişimi. Ram alacaksan da bir 4gb veya 8gb alıp normal ram ile birlikte güclendirebilirsin satmanın bir manası yok. HDD için de bir kutu al taşınabilir olarak kullan bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı ekran kartları anakarta gömülmüş halde bulunur. Notebookun kapağını açıp baktım mı ?
Sadece HDD Olan bölümü açtım. Bakkallara sorarım bugün.

Ekran kartın gömülü yüksek ihtimal ki gömülü ise değişim olmaz. Dizüstünde işlemci değişimi ne kadar doğru olur o konu biraz tartışmaya açık bir konu. Ram ve HDD değişebilir ve gayet de kolaydır değişimi. Ram alacaksan da bir 4gb veya 8gb alıp normal ram ile birlikte güclendirebilirsin satmanın bir manası yok. HDD için de bir kutu al taşınabilir olarak kullan bence.
İlk başta zaten HDD kutusu alacağım, ben ekran kartını değiştirirsem satarım demek istedim, Ram'e 4GB daha ek alıp takabilirim.

710M gömülü diye biliyorum.
İnşallah gömülü değildir anakartı değiştirmek istemiyorum :D :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı