Notification API ile kullanıcıyı çekme

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Notification API ile birlikte tarayıcılar bildirim gönderebiliyor. Birkaç test yaptım ve bildirim sistemini kullanabildim. Aklımda birkaç soru kaldı.

1. Örneğin herkese bildirim atınca PHP üzerinden yazdığımız kod ile mi atıyoruz, yoksa Node.js gerekiyor mu?
2. Bir kullanıcıya bildirim göndermemiz gerekiyor. Bunun için kullanıcı tespiti nasıl yapılıyor ve bildirim o kullanıcıya nasıl gidiyor?

Genelde bunun için OneSignal gibi servisler kullanılıyor. Her cihaza bir Unique ID atanıyor ordan OneSignal API bağlanarak istediğiniz cihazlara atıyorsunuz.
Teşekkürler, ben kendi kütüphanemi kodlamak istiyorum. Örneğin bu kimliklere göre bildirim nasıl gönderiliyor? Kendime bildirim gönderebildim fakat bu konu hakkında tam olarak bir şey bulamadım.

Örneğin bu kodu konsola yazınca Technopat sana bildirim gönderiyor.
JavaScript:
Notification.requestPermission().then(function(result) {
  new Notification("Mucosoft", {body: "Onayladığın için teşekkürler."});
});

Asıl soru da bunun nasıl farklı bir kullanıcıya yönlendirildiği.

Teşekkürler, ben kendi kütüphanemi kodlamak istiyorum. Örneğin bu kimliklere göre bildirim nasıl gönderiliyor? Kendime bildirim gönderebildim fakat bu konu hakkında tam olarak bir şey bulamadım.

Örneğin bu kodu konsola yazınca Technopat sana bildirim gönderiyor.
JavaScript:
Notification.requestPermission().then(function(result) {
  new Notification("Mucosoft", {body: "Onayladığın için teşekkürler."});
});

Asıl soru da bunun nasıl farklı bir kullanıcıya yönlendirildiği.
WEB için mi kullanacaksınız?

Evet, web için böyle bir sistem istiyorum. Mesela ben buradan sana nasıl bildirim gönderebiliyorum? Tarayıcı bilgileri mi kayıt oluyor? Hangi kod kullanılıyor? Bunu bulamadım.
Technopat üzerinde mantık biraz farklı.
Bildirim zili tuşu backend ile bağlı arada bir http request ile veri çekerek gösteriyor.
Push notification için bilgisayara geçince kaynaklarıyla beraber göndereceğim.
@Mucosoft
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Technopat üzerinde mantık biraz farklı.
Bildirim zili tuşu backend ile bağlı arada bir http request ile veri çekerek gösteriyor.
Push notification için bilgisayara geçince kaynaklarıyla beraber göndereceğim.
@Mucosoft
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Halen bilgisayara geçmedin mi? Kaynakları atacaktın. 🤔
Attığın videoda kütüphane kullanıyor, bana doğrudan lazım.

Geri
Yukarı