Notların karşılaştırılması, BaBaLa

@Framboğaz @Jiw @ZCPS21

Önemli not: Bununla alakalı da arkadaşla biz çok çalıştık, prosedürlerden tahammülden flamasından bayrağından en ince detayına kadar da istişare ettik bu durumu.

Yani sahipsiz UNTERRITORY bir kara üstüne ülke ve devlet inşasın çekirdek bir nüfusla oluyor.

Aynı zamanda Uluslararası sularda topraklamak suretiyle yapay adalar yapmak suretiyle de oluyor.

18.Yüzyıl pratiklerinden tut da günümüz pratiği merak etmeyin zaten var, bizde arkadaşla örneğin istişare ederken inşa edeceğimiz medeniyeti bağımsızca işler hale getirmek için.

Topraksız tarım dikine tarım alternatif enerji kaynakları, Yenilenebilir kaynaklar su kaynakları kolonizasyon, nüfus planları ve mimari planlar, orta ölçekte bir medeniyet inşasın üstüne çok kafa patlattık.

Oldukça planlı bir bütçeyle taş çatlasın dediğim gibi 50 milyon $ çok da kısabilirsin birkaç milyon dolara medeniyet inşasın kolay, gel gelelim ikimiz her ne kadar varlıklarımız bizlere yetiyor olsa da, bunları karşılamamız güç yani.

Bu yüzden elbet bizimde misal bu miktarda meblağlara ulaşma düşüncelerimiz var örneğin bu ülke ilan etmekle alakalı

Zaten bütün bilimsel nesnel teknik propaganda bunun üstünden yürüyor, sessizlik sarmalın aracılı durum muhabbetin nedenleri de pekala bu.

@Framboğaz @ZCPS21 @Jiw

GEORGE ORWELL kitabındaki nefret haftaları, Okyanusya ve Avrasya düşmanlığı Avrasya'nın sonra kardeş olması, nefret haftalarında AVRASYA ülkesine nefret boşaltılması falan?

1984 kitabını bir okuyunuz hatta filmi vardı onun izlemiştim onu bir izleyiniz çok değil yazsanız internete hemen çıkar filmi.

@Framboğaz örneğin kitaptaki o anlatıların hepsi normalde akademik manada tez olarak ulus tez diye düşün projeksiyonlarda propaganda yürütülmesinde ya da beşinci kol faaliyetleri falan o enstrümanlar detaylar kullanılıyor. George Orwell kitabında ve filmde propaganda teknikleri ve uygulanışını göstermeye çalışıyor pratikte.

@Framboğaz benimle arkadaşın bütün bu çalışmadan elde ettiği sonuç şu, kaç yıllık belki çalışma yüzbinlerce etkileşim?

Mümkün değil yapısıyla oynanmış bir toplumu tekrardan rayına oturtmak, çok fazla masraf ki bu masrafları benim bırak yedi ceddimin yedi ceddimizin karşılaması da mümkün değil.

Sıfırdan bir inşa gerekiyor ne yazık ki, ve senin benim ömrümde yetmez doğru yoldan bunu düzeltmeye. Dolayısıyla genelin düzeltilmesinden ziyade ülkede oldukça dar ve izole alanlar yaratılması ve bu alanlarında çevreyle etkileşimleri sınırlandırılması olayı bu kadar basit.

Bu yüzden de arkadaşla örneğin dikine tarım yani Tower FARM olayları, koloni çalışmaları ve alternatif enerji kaynakları üstüne kafa patlatıyoruz.

@Framboğaz bu arada hala daha dünyada sahiplenilmemiş toprak parçaları var elbet.

Mülk edindikten sonra da anayasa ilan edip ülke olabilecek.

Ülke olman içinde zaten öyle nüfusa gerek yok kardeşim, çok az sayıda nüfusunda olsa anayasa ve mülk olduğu müddetçe ilan edebiliyorsun bu da şaka değil gerçek.

Yani @Framboğaz

Hala daha dünya üstünde ülke ilan edebileceğin sahipsiz toprak sahaları olmakla birlikte, oldukça iyi hazırlıkla birazcık da çok değil aslında 50 milyon $ bile iş görür, düzgün işler bir medeniyet inşa edebilirsin, ve bu medeniyeti de sınırlayabilirsin pekala vize de verebilirsin sınır da koyabilirsin yani.

Fakat başında tabii ihya için gereken ekipman maliyetten tut da medeniyet inşası takribi en aşağı birkaç milyon doları bulmakta.

Akıllara da gelmiyor değil bu sahipsiz toprak parçalarını dünya üzerinden şu anda en zengin varlığa sahip olan Elon Musk alarak neden bir ülke kurmuyor ben olsam ülke kurar o kurduğum ülke de çalışmalarıma devam ederdim zaten SpaceX ve Tesla gibi önemli şirketlere sahip kolayca başka ülkelerle diyaloglar kurup daha da geliştirebilirdi ama nüfusu nereden sağlayacak robot çiftleştirmeyecek ya :D

@ZCPS21 @Jiw

İlgili zenginlerin kendilerine ait adaları, kendilerine ait mülkleri ve taşınmazları var.

Şöyle izah edeyim, Bir dönemin HOLLYWOOD furyasında yüksek gelir elde etmiş sanatçıların bile kendilerine ait adaları varken ve dahi inanın bana bazı ada ülkelerden hatta kara ülkelerden kiralanmayla alakalı muhabbetler bile dönmüşken.

Bu adalar da helikopter hatta uçak pistlerinden tutunda ufak çapta medeniyet inşası yapılır.

Hatta bazı adalar satılık olmakla beraber, bazı adalarda yatırım karşılığında dahi satılıktır bir çok ülkede olan bir şey.

O zenginler taifesi zaten bahsettiğimiz muhabbetlere zaten sahip olmakla birlikte:

@Framboğaz @ZCPS21

Hani size SLASHER türü korku sinema sanattan bahsetmiştim, uyuşturucudan falan bahsetmiştim hatırlıyor musunuz?

Amerika'da genç ve çocuk annelerden bahsederken Amerikan eyaletlerinde kronik uyuşturucu sorunu demiştim?

İşte o dönemde örneğin Kolombiya ve Latin Amerika Güney düzleminde, Kolombiya kartelleri adalar alıp adalardan planör ve uçaklarla kokain ve bilumum uyuşturucu taşımacılığı yapıyordu.

Yani hem ülke ilan eden var hem de sessiz sakin hayatına bakan da var, Uluslararası sulardan İngiltere'den örneğin satılığa çıkan İkinci dünya savaşı için inşa edilmiş ikmal kulelerinden alıp da devletini ilan eden de var?

Yani özetle kolay bir prosedür bu ki, zaten OFF-SHORE deniz aşırı şirketler bankacılık falan muhabbetleri de? gerçekten prosedür olduğu müddetçe oluyor da?

Dediğim mevzu yapınca bankacılığa gerek kalmıyor zaten.

Akıllara da gelmiyor değil bu sahipsiz toprak parçalarını dünya üzerinden şu anda en zengin varlığa sahip olan Elon Musk alarak neden bir ülke kurmuyor ben olsam ülke kurar o kurduğum ülke de çalışmalarıma devam ederdim zaten SpaceX ve Tesla gibi önemli şirketlere sahip kolayca başka ülkelerle diyaloglar kurup daha da geliştirebilirdi ama nüfusu nereden sağlayacak robot çiftleştirmeyecek ya :D

Yeni konular

Geri
Yukarı