Notların karşılaştırılması, BaBaLa

@Jiw

Kitap tartışmasında başladı her şey biliyor musun? 1984 "ORWELL" kitabı hakkında münazara ediyorduk. Kitabın kurgusunun ve temasının, dünyamıza ve ülkemize ne kadar benzediğine şahit olduk okudukça. O gün arkadaşla karar aldık ve bugüne değinde yüz binlerce girdi inceledik. Yüz binlerce kurgu infial ve dahi binlerce insanla gerek internetten gerekse de birebirde sahada görüştük hep. Psikolog psikiyatr pedagog sosyolog bir çok unvan sahibi uzmanla görüştük. Sayılamayacak kadar çok, akademik makale gözden geçirdik. Zaten çözüm biliniyor bilinmesine fakat genel bir çözümün ülkemizde pratikte uygulamaya konması, oldukça düşük bir ihtimal.

@ZCPS21

Bunlar yüzbinlerce kurgu infialden sadece bir kaçı, 2023 seçimlerindeki en göze çarpan " Erdoğan sayesinde etiketi " kurgu infiali ile ilişkili olduğu için paylaşıldı.

Bu kurgu infialler, Kürtçülük ve Atatürk düşmanlığı teması üstünden konsolide olmuş ( Kimliklenmiş )

Selefi düsturunda olmayan, Post modernist batı ekseriyet popüler kültür ( Hatta Kore orijininden de bir kaç kurgu infial denenmişti ) gençlik kuşağın üstünden yapılan kurgu infiallerden bir kaçına örnekti o kadar. Zaten sol fraksiyonlara hitaben bir mühendisliktir bu.

Yukarıdaki söylediklerimin yanı sıra, Atatürk ile alakalı bir mukayeseden bahsetmişsiniz değil mi?

1 = "Erdoğan sayesinde Etiketi" kurgu infialinin parlatılan düşük algılı figürü Mahir Akkoyun, HDP çatısı altındaki Atatürk düşmanlığı ve Kürtçülük konsolidesi keza zaten kendileri Gençlik devirecek hareketinin de öncüllerindendir.

@Framboğaz @ZCPS21, Atatürk ile alakalı mevzu ne kadar da benzer değil mi? Şu aşağıdaki etkileşimle.

1689508273717.png

Zaten onu bilerek ifade ettim, @ZCPS21 şimdi iki soru sorma gereği ihtiyacı his ediyoruz.
  • Atatürk gibi bir kilometre taşını tarihe kazınmış bir şahsiyeti, @ZCPS21 ve @Framboğaz deyimiyle, palyaçolarla aynı kefeye koymak hem saygısızlık hem de bir akıl tutulmasıdır değil mi? Böylesi durumda ilgili şahsın melekelerinin yerinde olduğundan şüphe duyulur değil mi?
  • Birinci soruya cevabınız evet ise, Videodaki tümden bütün unsurların hiçbir şekil ve ad altında cezai ehliyetlerinin olmadıkları, ve dahi tümünün haklarının sınırlanması gerektiğini TCK 32.maddeye göre kabul etmek durumundasınız.
@ZCPS21 @Framboğaz @CryCasher

Bakın sevgili arkadaşlarım, ben Atatürk'ün manevi mirasçısıyım. Ne kadarda şiirsel oldu değil mi? Ama öyleyim. Hatta ispatını verelim madem.
Ben, manevî miras olarak hiçbir âyet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevî mirasım ilim ve akıldır. Benden sonrakiler, bizim aşmak zorunda olduğumuz çetin ve köklü zorluklar karşısında belki gayelere tamamen erişemediğimizi, fakat asla taviz vermediğimizi, akıl ve ilmi rehber edindiğimizi tasdik edeceklerdir. Benim Türk milleti için yapmak istediklerim ve başarmaya çalıştıklarım ortadadır. Benden sonra beni benimsemek isteyenler, bu temel eksen üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevî mirasçılarım olurlar.

İspatımızı da ayan beyan yaptığımıza göre dün gece, şu parlatılan düşük algılı figür Mahir Akkoyun'a dikkat çekmek için iliştirdiğim ifadeyi ele alalım bir.

Onları bir nevi Atatürk gibin görüyorlar, lakin kurtarıcıları böyle olan bir ülkenin ..

ZKÜ Sosyal Bilimler Dergisi, Cilt 6, Sayı 11, 2010, ss. 187–198 ZKU Journal of Social Sciences, Volume 6, Number 11, 2010, pp. 187–198 BUGÜNÜ ANLAMAK İÇİN MAX WEBER’İ YENİDEN OKUMAK Arş.Gör.Dr. Hülya EŞKİ

Otoriteyi kaba manada 3 kısma ayırabilmekteyiz aslında, Rasyonel - Geleneksel - Karizmatik.

Rasyoneli hukuk olarak düşünebilirsiniz, Hukuk otoritesi, Geleneksel ve karizmatik otorite.

Atatürk tüm bunlara sahipti, ve de bir Hukuk otoritesiydi.

@Framboğaz @ZCPS21

Atatürk ile ilgili ifademde bir gelenek karizmatik otorite figür olarak ele alınıyor, bahsini ettiğimiz zihniyetin silueti unsurlarda, gelenek karizmatik otorite figürü bahsini ettiğimiz düşük algılı palyaçolara, iradelerini tahvil ediyor.

Yani özetle şöyle diyelim, Atatürk'ü ya da manevi mirasçılarını koyması gereken yere bu palyaçoları koyuyorlar, bu kadarda basit.

Nasıl bir sonuç bekleyebilirsiniz bundan sonra?

Nasıl bir irade gözlemleyebilirsiniz, cevap vereyim anca bir rezalet bir tiksinti bir iğrençlik gözlemlersiniz. Muhtemel ilkellik cehalet ve kötücül gözlemlersiniz.

@Finisterre Kandırılmışsın mı demeyelim illaki, kandırılmış gerçekliğinin bir hükmü yok gerçek karşısında. Gerçek gerçektir bu kadar basit yani, Zaten doğrusun bir durumda hala daha sen bu zihniyetteysen fikrin sorulmaz. Fikrin soruluyorsa zaten ortada bir sakıncalı durum vardır. Çünkü senden çıkacak olan irade neredeyse kesin bellidir. Sokak röportajın iradesi yani @Jiw deyimiyle. Arkadaşla biz de şahit olduk bu duruma yüz binlercesiyle girdiğimiz etkileşimlerle pekala bizde neredeyse kesin biliyoruz yani, kimin neye nasıl ne şekilde tepki vereceğini. Zaten bir iki tane akademik projeksiyon tez okusan ne demek istediğimi pekala anlarsın.

@CryCasher

Boomer Zoomer kuşaklar birbirlerinin, tezahürde bire bir kopyası be kardeşim. Geçen ben bunu bir konuyla ispat etmiştim "SLASHER türü" kültür sinema sanatta bir film unsurun kullanarak.Konu silinmiş elbet bilmiyorum belki bir ara yazarım yada @ZCPS21 yardımcı olur belki yedeği varsa.

Boomer ve Zoomer kuşakların birbirinin kopyası olduğu tartışılmaz bir şey. Aynı pekiştireçler aynı rutinler ve aynı pratikler.

Son düzenleme:
Boomer Zoomer kuşaklar birbirlerinin, tezahürde bire bir kopyası be kardeşim. Geçen ben bunu bir konuyla ispat etmiştim "SLASHER türü" kültür sinema sanatta bir film unsurun kullanarak.Konu silinmiş elbet bilmiyorum belki bir ara yazarım yada @ZCPS21 yardımcı olur belki yedeği varsa.
Okumuştum galiba ama yedek almadım.
Acaba hangi moderatörün kuyruğuna bastın da yakandan düşmüyor. 😂
Boomer ve Zoomer kuşakların birbirinin kopyası olduğu tartışılmaz bir şey. Aynı pekiştireçler aynı rutinler ve aynı pratikler.
Normal.
İki kuşağın gördüğü eğitim, çevre etkileşimleri ve günlük rutinleri aşağı yukarı aynı.

İspatımızı da ayan beyan yaptığımıza göre dün gece, şu parlatılan düşük algılı figür Mahir Akkoyun'a dikkat çekmek için iliştirdiğim ifadeyi ele alalım bir.
Sicili baya bir kabarık olan bir şahıstır kendisi nedense Türk ceza kanunumuz bu gibi senin de ifade ettiğin gibi düşük algılıları özellikle Atatürk'e alenen kin, nefret ve hakaret kusanları dışarda tutmak gibi bir alışkanlığı var TCK 32. Maddeden hükmedilmesi yerine halkı galeyana getirme suçundan hüküm sürmesi gerekir ki TCK 32. Madde bir tarafa TCK 216. Maddeden yargılanması lazım ama tabi ülke de Cumhuriyet savcıları kalmadığından yerlerini yandaş savcılar aldığından dolayı Atalarımıza ellerinden ve o pis dillerinden geleni söylüyorlar.

Kuyruğuna basmak demeyelim de tetik, bu unsurların platformu buralar, haliyle de doğrusunu görmeye tahammülleri olmadığı gibi sabırları da yok.

Okumuştum galiba ama yedek almadım.
Acaba hangi moderatörün kuyruğuna bastın da yakandan düşmüyor. 😂

Normal.
İki kuşağın gördüğü eğitim, çevre etkileşimleri ve günlük rutinleri aşağı yukarı aynı.

Konuşmalarımla alakalı bilgi sahibi olmayabilirsin belki haberin olmayabilir, saçma gelmesin sakın bunların hepsi doğrudur. Hani nasıl bir saçma hikaye deme sakın gerçek bu anlattıklarım. @Framboğaz düşün neden Z kuşağı suçludur dediğimizi bu yüzden.

@Framboğaz Sadece o değil bilgin olsun, bu aralar cezaevi furyası var, cezaevinden çıkan her dolandırıcı adam yaralama her kriminal profil çıktıktan sonra hayvan-sever kesiliyor.

Bazı tam kriminal profiller de aktivist falan, zaten bunlar şirketler dahi açıyor. Örneğin günümüzde bir hayvansever şirketi var o şirketin sahibi tam kriminal vaka, bunlar da gerek İyi Parti olsun gerek Ak Parti olsun görüşmeler gerçekleştiriyorlar.

Ondan sonra da hem cezaevlerinden yırttıkları gibi, hem de Z kuşağını ona buna saldırtıyorlar.

Z kuşağı da bunları çok hayvan-sever abi çok özgürlükçü abi deyip, her türlüsün koruyor.

Önemli sıkıntı şurada, bunlar dernekler vakıflar STK'lar şirketler halinde bu muhabbetleri icra ederken, yurt dışı meselelerde bile, örneğin bazıları yurt dışında aranan suçlular.

Z kuşağı bunların başka ülkelere bile ilticasını sağlıyor, Örneğin Amerika'da tecavüz suçu işleyen birini ateizm adı altında dernekle Kanada ilticasını sağlamışlardı. Ve bu arkadaş da Türkiye'de kadın satıcılığından ve fuhuşa zorlamaktan ve ayrıca Gene Z kuşağının kadın aktivist ablalarından bir tanesiyle birlikte ki bu milletvekili metres milletvekilidir.

Metreslik karşılığı CHP milletvekilliği verilmekteydi buna, bu ablayla beraber bu tecavüzcü örneğin kadınlar ve özgürlüğümüz kadını sevelim diye yayınlar yapmakta?

Z kuşağı da bunları çok sevmektedir. Abim ablam diyerek delicesine korumakta abisi ablaları ne derse onları yapmaktadırlar.

Haliyle de sırf bu amaçla kurulmuştur Türkiye'de Ateizm derneği biliyor muydun?

Z kuşağını arkasına alıp Kanada'ya iltica etmek için bir tecavüzcü tarafından paravan kurulmuştur.

Önemli not aynı zamanda insan kaçakçılığı da yapılmaktadır, İlgili arkadaşın Amerika'da cezaevinden tanıştığı Müslüman gruplarla birlikte.

@Framboğaz
Bunlar herkesin bildiği apaçık gerçeklerdir, hiç dünyadan haberi olmayan birisine bu anlattıklarım deli saçması gelecektir.

@Framboğaz Lakin bu anlattıklarım trajikomiktir ki hepsi tamamen gerçektir.

İlgili tecavüzcü arkadaşın tecavüz ettiği Türk olanda kız intihar etmekle birlikte, aynı zamanda kaderin cilvesi en son Kanada'da sanırsam kürsü başkanlığı yapıyordu Uluslararası ateizm derneğinde.

Ve kendisi ateist de değil trajikomiktir, Kanada'ya iltica etmek için bu tertibi yapmakla birlikte Amerika'da cezaevinde Müslüman'dı.

Sicili baya bir kabarık olan bir şahıstır kendisi nedense Türk ceza kanunumuz bu gibi senin de ifade ettiğin gibi düşük algılıları özellikle Atatürk'e alenen kin, nefret ve hakaret kusanları dışarda tutmak gibi bir alışkanlığı var TCK 32. Maddeden hükmedilmesi yerine halkı galeyana getirme suçundan hüküm sürmesi gerekir ki TCK 32. Madde bir tarafa TCK 216. Maddeden yargılanması lazım ama tabi ülke de Cumhuriyet savcıları kalmadığından yerlerini yandaş savcılar aldığından dolayı Atalarımıza ellerinden ve o pis dillerinden geleni söylüyorlar.

@mustafaeren94 Mahir ''Atatürk bir devrimci olarak burjuva devrimcisidir'' demiş. Hakaret bunun neresinde? Kürtçülük nerede? Bundan daha Kürtçü twit bulursun istersen. Bir dahakine biraz daha sorun, soruşturun.

Dediğim gibi bir mühendislik olsa bile gençler bunu satın almıyor. Sekümil kesim olarak çoğunluksunuz zaten abicim, neyin tatavası dönüyor bu konuda? Z kuşağı neden genelleniyor? Herkesin sizin istediğiniz profilde olmadığı realitede sorun daha bir ciddi mi oluyor? Hayır, bir sorun varsa ve bu 3-5 kişiye bile sirayet etse sorun oradadır. Çözümünü bekler. Peki neden tüm Z kuşağını suçladın? Amaç ne yani? Argümanlarını sağlamlaştırmaya çalışmak falan mı?

Bir de zaten alt-right kancasına yakalanmış birine tam olarak neyin mühendisliğini yapıyorsun Allah aşkına? 🤣 ''Mühendisliyorlar sizi'' deyip arkasını boş bırakıyorsunuz. Attığın twitte hiçbir şey yok. :d

@ZCPS21 @Framboğaz isterseniz apaçık gösterelim yani örneğin ilgili tecavüzcüyü ilgili metres milletvekilini kadın aktivist olan, isterseniz gösterelim o hayvan-sever dolandırıcı adam yaralama cezaevi kaçkınını, isterseniz gösterelim o kendisine öldü süsü verip de hayvanseverim ben deyip Z kuşağını aparıp villa yaptıran kendine sonra da polisin basması o villayı ve Z kuşağı hala ilgili öldü süsü verip cezaevinden firar eden adamı korumasını?

Bunlar hep mikron örnekler, Bu tecavüzcü uluslararası infiallerden makro sayılabilir bak.

Şurada bu gerçeklerin hepsini paylaşalım hemen silinti yaparlar.

@Framboğaz ama sen bunu pekala benim söylediklerimi internete yazarak başka yerlerden Google'dan falan bulabilirsin.

@ZCPS21 çok değil benim söylediklerimi böyle parçalar halinde yazın Google'a falan çıkar yani.

@Finisterre

@Framboğaz Sana anlattıklarımdan sonra bir zahmet şu arkadaşın cehaletinden yola çıkarak bir sonuca varabilirsin.

neden cehalet dediğime gelince, hiçbir şey bilmiyor hiçbir şey bilmediğinden fikir yürütüyor kendi aklınca.

@Framboğaz Biz Mahir bunu demiş mi konuşuyoruz, biz ülkemizdeki propagandadan bahsediyoruz.

@ZCPS21 @Framboğaz

Cezaevinden çıkan arkadaşlarımız işte @Finisterre arkadaşlarımızı toplayıp kendi amaçlarınca güdüyorlar.

Partilerle görüşmeler gerçekleştiriyorlar, ve sonrada gelirlerine bakıyorlar. @Framboğaz Neden arkadaşın tam bir cezaevi düşkünü olmasına rağmen serbest diyordun ya?

@Framboğaz İşte ilgili arkadaşlar cezaevinden yırtmak ve iyisinden gelire sahip olmak için yağlı kapıları aşındırıyorlar bu kadar basit.

@Framboğaz işte örneğin tecavüzcüler misal @Finisterre gibiler onu korusun diye güdüvermektedirler. Bu sayede de hem suçlardan yırtmaktalar hem de istedikleri gibi at koşturmaktalar.

@Finisterre gibiler Eğer toplumda değil de örneğin izole olsalardı ve hiçbir etkileri olmasaydı toplum bunlardan ibaret siluet olmasalardı? Bu insanlar da hak ettikleri yerlerde cezaevlerinde ve mezarlarda olurlardı.

Çünkü @Finisterre iki üç post modern SOL Liberal şeker ver kandır, zaten her şeye kanarlar. Ondan sonra da delicesine böyle savuntular.

@mustafaeren94 Mahir ''Atatürk bir devrimci olarak burjuva devrimcisidir'' demiş. Hakaret bunun neresinde? Kürtçülük nerede? Bundan daha Kürtçü twit bulursun istersen. Bir dahakine biraz daha sorun, soruşturun.

Dediğim gibi bir mühendislik olsa bile gençler bunu satın almıyor. Sekümil kesim olarak çoğunluksunuz zaten abicim, neyin tatavası dönüyor bu konuda? Z kuşağı neden genelleniyor? Herkesin sizin istediğiniz profilde olmadığı realitede sorun daha bir ciddi mi oluyor? Hayır, bir sorun varsa ve bu 3-5 kişiye bile sirayet etse sorun oradadır. Çözümünü bekler. Peki neden tüm Z kuşağını suçladın? Amaç ne yani? Argümanlarını sağlamlaştırmaya çalışmak falan mı?

Bir de zaten alt-right kancasına yakalanmış birine tam olarak neyin mühendisliğini yapıyorsun Allah aşkına? 🤣 ''Mühendisliyorlar sizi'' deyip arkasını boş bırakıyorsunuz. Attığın twitte hiçbir şey yok. :d

Son düzenleme:

Hakaret neresinde bir teyit edelim bakalım burjuva devrimcisi olarak adlandırılması ki sosyalistlere sorsan vasiyetini bırakırken burjuvanın kutsallarına saldırdığını iddia eder ve söylerler. Atatürk'ü küçük düşürücü bir çok unsur var tekrar oku istersen Mustafa Kemali, Kaypakkaya'ya tercih etmeyi aptalca sanan dolaylı yoldan hakaret eden aptal birisini savunduğunun ya farkında değilsin ya da biliyorsun.

@Framboğaz @ZCPS21

Bak Framboğaz kendisiyle tartışmaya girmene gerek yok, ben sana kaç tane mikron vaka örneği verdim. O vakaları bir derinlemesine incele. Sonrada anlayacaksın zaten ne kadar söylesen de yapsan da boş. Onlar aynısın hallerine devam edecekler.

@Framboğaz @Finisterre Mahir bey figürün aslında bir iç grup olmasından dolayı kendisinin zihniyetine aykırı durumdan dolayı oldukça da ilkel olmasından tetik aldı.

Yani ne anlatsan sana sadece bulabildiği her kelimeyi bahaneyi şunu bunu dizecek o kadar.

Mahir Bey'in geçmişi PROFİLE BACKGROUND bunlar zerre ilgilendirmez onu, MAHİR bey kendisinin konsolide olduğu grubun imajını taşıdığı için, dünya bir yana Mahir Bey bir yana olacak.

Bu Z kuşağının oldukça Tribal olmasından kaynaklanmaktadır.

Hakaret neresinde bir teyit edelim bakalım burjuva devrimcisi olarak adlandırılması ki sosyalistlere sorsan vasiyetini bırakırken burjuvanın kutsallarına saldırdığını iddia eder ve söylerler. Atatürk'ü küçük düşürücü bir çok unsur var tekrar oku istersen Mustafa Kemali, Kaypakkaya'ya tercih etmeyi aptalca sanan dolaylı yoldan hakaret eden aptal birisini savunduğunun ya farkında değilsin ya da biliyorsun.

Devrim sonrası etkin sınıf burjuva oldu, dolayısıyla devrimi bu şekilde adlandiriyoruz. Üretim araçları yine burjuvadaydi mesela. Daha da uzatılır gider. Bu hakaret değil, ilgili devrimin niteliği.

Kaypakkaya mevzusunu kullandığı dil yüzünden Allah var anlamadım. Kimi kime tercih ediyor, ne oluyor anlayamadım. O yüzden yorum yapamıyorum.

@Framboğaz @ZCPS21 @Jiw

arkadaşlarım bu mesajımı lütfen harfi harfine okuyunuz.

Sosyal Faşistler literatürümüzde olan folklorümüz de olan bir deyimdir, Hatta Bunu Vizontele de dahi görebilirsiniz. Örneğin size o dönemlerin bir folklör örneği aşık Vicdanı Sosyal Faşistler.

Bu arada en sağdaki Kaypakkaya'dır bilgin olsun.

TKP kurucusudur, Marksist Leninist zaten Mahir Beyler gibi arkadaşların Konsolidesi Dersim Tunceli, Zaten Atatürk düşmanlığı burada yatmaktadır malesef.

Dersim hadisesinden dolayı, ilgili konsolidasyon grup hep, Atatürk düşmanlığı ve kürtçülük üstünden kimliklenirler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Framboğaz @ZCPS21

alın bu da vizontele örneği

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

@Finisterre

Anlaman için şöyle özetleyeyim, MAO hareketinin Türkiye öncüllerinden olup, Kürtçülük Dersim hareketi ve halk savaşın adı altında, Sosyalist kanadın Sovyetler değil de Çin kanadın üstünden konsolide olan bir devrimci hareket grubuydu. Zaten TKP de bu durumdan ortaya çıktı.

Mahir'de oraların insanı olduğu için, oralardan takılıyorlar. İşte bu grup 2023 seçimlerinde Z kuşağın LGBT ve gençlik hareketleri HDP çatısın altında, muhalif ayağı altında Atatürk düşmanlığı ve Kürtçülük üstünden giriştiler bu işe.

Devrim sonrası etkin sınıf burjuva oldu, dolayısıyla devrimi bu şekilde adlandiriyoruz. Üretim araçları yine burjuvadaydi mesela. Daha da uzatılır gider. Bu hakaret değil, ilgili devrimin niteliği.

Kaypakkaya mevzusunu kullandığı dil yüzünden Allah var anlamadım. Kimi kime tercih ediyor, ne oluyor anlayamadım. O yüzden yorum yapamıyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı