NOVA-1660S vs Mantıs-1660S

SEFABRUZZI

Hectopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Fiyatlar aynı gördüğünüz gibi, hangisi daha iyidir?

( Intel i5-11400F R5-3600'den benchmark videosunda daha iyi, ekran kartlarında ise TUF modelin soğutması kötü diye duydum )

MANTIS link

NOVA link

Siteler hakkında yoruma ihtiyacım yok, gerekli araştırmaları yaptım.

Ayırca NOVA-1660S'de anakart stoğu bitmiş biliyorum, değiştireceklerini söylediler; çok bir şey değişmez diye düşünüyorum.

Teşekkürler :D

Fiyatlar aynı gördüğünüz gibi, hangisi daha iyidir?

( Intel i5-11400F R5-3600'den benchmark videosunda daha iyi, ekran kartlarında ise TUF modelin soğutması kötü diye duydum )

MANTIS link

NOVA link

Siteler hakkında yoruma ihtiyacım yok, gerekli araştırmaları yaptım.

Ayırca NOVA-1660S'de anakart stoğu bitmiş biliyorum, değiştireceklerini söylediler; çok bir şey değişmez diye düşünüyorum.

Teşekkürler :D
Nova sistem her açıdan daha iyi.

Bütçe artmıyorsa (Soğutucu masrafı olacaktır en azından 200-300TL R5 3600 için.) ikinci sistem daha mantıklı görünüyor. Yayın açma veya uzun süreler render alma gibi bir gayeniz yoksa direk Nova'yı alın geçin. Umarım o anakartta stok kalmamıştır ve eli yüzü düzgün bir H510 ile değiştirirler. Çok çirkin görünüyor. 🤣

Şu halleriyle kesinlikle i5 11400F. Ancak siz ileride işlemciyi geliştirmek isterseniz (5-10 yıl sonra) AMD daha kullanıcı dostu olduğu için aynı soket tipine sahip daha güncel bir işlemciyi anakart değişikliği yapmaksızın alabilirsiniz. Maalesef, aynı durum çoğu zaman Intel'de geçerli olmuyor.

Ama bence i5 11400F olanı alın 5-10 seneye kim öle kim kala.

Bütçe artmıyorsa (Soğutucu masrafı olacaktır en azından 200-300TL R5 3600 için.) ikinci sistem daha mantıklı görünüyor. Yayın açma veya uzun süreler render alma gibi bir gayeniz yoksa direk Nova'yı alın geçin. Umarım o anakartta stok kalmamıştır ve eli yüzü düzgün bir H510 ile değiştirirler. Çok çirkin görünüyor. 🤣
Uzun süre renderdan kastınız nedir? Nova ile 1080p 60FPS en fazla kaç dakikalık render alabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı