NOVA-3060 vs BLADE-4060

Starfield'da yok. Callisto Protocol'de yok. Uncharted'da da olmayabilir AMD anlaşmalı oyun. 6700 XT o kartın çok daha ucuz ve iyi bir alternatifi. 16 GB olan versiyonuyla aralarında fiyat olarak dağ var çünkü. 8 GB ise yetersiz. Kesinlikle 6700 XT alınmalı.

Evet AMD'nin fiyatı az. Aralarında da iyi bir fark var. Arkadaşta kalmış son söz. 2 kartta iyidir.

Hocam bu oyunları oynayacaksanız RX 6700 XT kesinlikle daha iyi bir tercih.
Pek bir farkı yok aslında. 3060 ile bile rahat oynar bu oyunları. Ama 1 kez alıyor sonuçta iyisi olsa göz çıkarmaz. 6700 XT önerdim çünkü 2k'da dahi güçlü kart. Ömrü daha uzun. Her oyunda DLSS veya FG olmuyor o yüzden daha güzel olucaktır. Ama bu oyunlar için 4060 da olur.

Hocam eğer istediğiniz bir marka yoksa indirimli olan AMD sistemi önerebilirim. Kaçırmayın derim ama diyorsanız ben NVIDIA istiyorum, 4060 çok güzel bir tercih asla yarı yolda bırakmayacak güncel bir kart. Çoğu insanın sevmemesinin nedeni çok daha güçlü bir kart beklemeleriydi. NVIDIA 3000 serisinde 2000'e göre bayağı fark açmıştı ama 4000 serisinde genel olarak teklonojik geliştirmelere daha çok ağırlık verdi. Ben şu an RTX 4060 kullanıyorum eğer soracağın bir şey olursa seve seve yanıtlarım.

Hocam eğer istediğiniz bir marka yoksa indirimli olan AMD sistemi önerebilirim. Kaçırmayın derim ama diyorsanız ben NVIDIA istiyorum, 4060 çok güzel bir tercih asla yarı yolda bırakmayacak güncel bir kart. Çoğu insanın sevmemesinin nedeni çok daha güçlü bir kart beklemeleriydi. NVIDIA 3000 serisinde 2000'e göre bayağı fark açmıştı ama 4000 serisinde genel olarak teklonojik geliştirmelere daha çok ağırlık verdi. Ben şu an RTX 4060 kullanıyorum eğer soracağın bir şey olursa seve seve yanıtlarım.

Hocam 6700 beni uzun süre götürür mü?

Hocam 6700 beni uzun süre götürür mü?

Hocam uzun ömürlü istiyorsanız AMD kart çıkış tarihi 2021, NVIDIA kart çıkış tarihi 2023. Eğer alayım uzun yıllar kullanacağım diyorsanız (bende öyle düşünüyordum) 4060'lı sistemi alın.

Bu arada şunu da söyleyeyim NVIDIA optimizasyon açısından AMD'den daha iyi. Yani AMD'de de 12 GB VRAM NVIDIA'nın 10 GB'ına falan eş değer. Sana kalmış son söz ama 6700XT bayağı bir ucuz.

Hocam ben bu sistemi kullanıyorum sizede öneririm. Tavsiyem bütçe yetiyorsa anakartı değiştirmeniz.

Geri
Yukarı